Latvijas basketbolists Dairis Bertāns un viņa pārstāvētā Bilbao "Dominion" svētdien viesos ar 49:85 (10:26, 8:17, 18:23, 13:19) piedzīvoja pamatīgu sagrāvi pret "Valencia Basket", kas Spānijas augstākajā līgā (ACB) šosezon turpina spēlēt bez zaudējumiem.

Dairis Bertāns guva piecus punktus. Viņš nospēlēja 30 minūtes un 34 sekundes, iemeta vienu no septiņiem tālmetieniem un abus sodus, bet aizmeta garām vienīgo divpunktu metienu. Viņš izcīnīja četras atlēkušās bumbas, izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, kas deva četrus efektivitātes punktus.

Bilbao komandā rezultatīvākais ar 12 punktiem bija Klevins Hanna, bet Valensijas komandā Giljems Vivess guva 17 punktus.

"Valencia Basket" jau pirmajā ceturtdaļā ieguva 16 punktu pārsvaru, kuru turpinājumā palielināja gandrīz līdz 40 punktiem.

Citā mačā Dāvja Bertāna pārstāvētā Vitorijas "Laboral Kutxa" ar 66:68 (14:20, 20:14, 24:22, 8:12) zaudēja Mursijas "Universidad Catolica" basketbolistiem, taču Latvijas basketbolists spēlei netika pieteikts.

Kā zināms, jaunākais no brāļiem Bertāniem - Dāvis, piektdien pēc desmit mēnešu pārtraukuma, kuru laikā viņš atguvās no ceļgala traumas, atgriezās laukumā, piedaloties ULEB Eirolīgas spēlē pret Barselonas "Lassa".

Vēl vienā spēlē Anžeja Pasečņika pārstāvētā Grankanārijas "Herbalife" savās mājās ar 90:80 (30:23, 21:24, 21:20, 18:13) uzvarēja Tenerifes "Iberostar", taču Latvijas basketbolists palika ārpus savas komandas pieteikuma.

Jau ziņots, ka sestdien Latvijas basketbolists Rolands Šmits sestdien guva piecus punktus, palīdzot Fuenlavradas "Montakit" komandai tikt pie uzvaras savā laukumā ar 94:82 (15:19, 25:20, 25:22, 29:21) pret Sansevastjanas "Gipuzkoa Basket" vienību.

Šmits laukumā pavadīja 12 minūtes un 15 sekundes, trāpīja divus divpunktu metienus un vienu no diviem soda metieniem, taču nerealizēja trīs tālmetienus.

Latviešu basketbolists izcīnīja arī divas atlēkušās bumbas, taču spēli pabeidza ar -2 efektivitātes rādītāju.

"Valencia Basket" ir Spānijas čempionāta līdere ar 18 uzvarām tikpat mačos. Barselonas "Lassa" ir par trīs uzvarām mazāk, ULEB Eirolīgas čempionei Madrides "Real" un "Laboral Kutxa" pēc 18 kārtām ir pa 14 panākumiem un četriem zaudējumiem.

"Herbalife" ar 11 panākumiem ir piektā, bet "Montakit" ar desmit uzvarām 18 spēlēs ieņem sesto pozīciju. Savukārt Dairis Bertāns un "Dominion" komanda ar deviņām uzvarām un tikpat zaudējumiem atrodas devītajā pozīcijā.