Latviešu basketbolists Dairis Bertāns otrdien guva 16 punktus, tomēr viņa pārstāvētais Spānijas klubs "Bilbao Basket" Eiropas kausa izcīņas turnīrā cieta savu otro zaudējumu pēc kārtas.

B apakšgrupas sestās kārtas mačā "Bilbao Basket" izbraukumā ar rezultātu 79:89 (24:25, 21:22, 17:21, 17:21) piekāpās Horvātijas komandai Zagrebas "Cedevita", kas iepriekšējā tikšanās reizē tika pieveikta.

Bertāns laukumā pavadīja 26 minūtes un 49 sekundes, kuru laikā realizēja četrus no septiņiem divpunktu metieniem un vienu no trim trīspunktu metieniem, kā arī piecus no sešiem soda metieniem. Bertāns aizvadītajā mačā kļuva par otro rezultatīvāko spēlētāju visā spēlē.

Tāpat latvietis mača gaitā atdeva divas rezultatīvas piespēles, kā arī izcīnīja divas atlēkušās bumbas, saņēma piecas piezīmes un izprovocēja četrus pretinieku pārkāpumus, iegūstot 13 efektivitātes koeficienta punktus.

Pirmajā puslaikā komandas cīnījās gandrīz punkts punktā, taču spēles turpinājumā mājinieki izveidoja vairāku punktu atrāvumu, kas mača izskaņā neļāva viesiem cerēt uz veiksmīgu iznākumu.

Kā zināms, iepriekšējā kārtā "Bilbao Basket" pārtrauca savu turnīra 22 apakšgrupu pēc kārtas nezaudēto spēļu ciklu, kad piekāpās Vācijas komandai Oldenburgas "EWE Baskets".

B apakšgrupas kopvērtējumā "Bilbao Basket" pēc zaudējuma atkritusi uz otro vietu. Komanda sešās spēlēs izcīnījusi četras uzvaras. Par grupas līderi kļuvusi Zagrebas "Cedevita". Pārējās grupas komandas spēles aizvadīs otrdien vakarā.

Jaunās sezonas Eiropas kausa izcīņas turnīrā līdzšinējo 32 komandu vietā startē 48 vienības. Pirmajā posmā komandas sadalītas astoņās apakšgrupās, pa sešām vienībām katrā. Pēc divu apļu turnīra katras apakšgrupas trīs labākās komandas kvalificēsies otrajam posmam. Tajā šiem 24 klubiem pievienosies tās astoņas komandas, kas nespēs kvalificēties ULEB Eirolīgas "Top 16" sacensībām.

Otrajā posmā komandas tiks sadalītas astoņās grupās, pa četrām vienībām katrā. Pēc divu apļu turnīra katras apakšgrupas divas labākās komandas iekļūs astotdaļfinālā, bet no izslēgšanas turnīra pirmās kārtas līdz finālam cīņas noritēs divu maču summā.

"VEF Rīga" basketbolisti pērnās sezonas Eiropas kausā spēja iekļūt 16 labāko komandu skaitā, tomēr no vietas ceturtdaļfinālā tos šķīra viena uzvara.