Latvijas basketbolists Dairis Bertāns svētdien guva 11 punktus, palīdzot Bilbao "Dominion" komandai Spānijas augstākajā līgā (ACB) mājās ar 90:79 (28:14, 21:25, 19:17, 22:23) uzvarēt Mursijas "Universidad Catolica" vienību.

Dairis Bertāns spēlēja 24 minūtes un 21 sekundi, iemeta divus no četriem trīspunktu metieniem un visus piecus soda metienus, taču aizmeta garām abus divpunktu metienus. Viņš izdarīja arī četras rezultatīvas piespēles, pieļāva divas kļūdas, saņēma vienu personisko piezīmi un trīs reizes uz pārkāpumu izprovocēja pretiniekus, spēlē nopelnot 11 efektivitātes koeficienta punktus.

Uzvarētājiem Alekss Mumbru guva 17 punktus, bet Mursijas vienībā pa 19 punktiem sameta Skots Vūds un Vitors Faverani.

"Dominion" jau spēles sākumā ieguva lielāku pārsvaru un pēc pirmās ceturtdaļas bija vadībā ar 14 punktiem, taču 16.minūtē pretinieki spēja starpību samazināt līdz četriem punktiem (34:30). Tiesa, drīz vien Bilbao komanda atkal atrāvās vairāk kā par desmit punktiem un šoreiz pārsvaru bez problēmām nosargāja.

Sešus punktus iemeta Rolands Šmits, bet viņa pārstāvētā Fuenlavradas "Montakit" viesos ar 78:85 (26:20, 10:22, 14:18, 28:25) zaudēja "Sevilla" vienībai.

Latvijas basketbolists spēlēja 15 minūtes un 42 sekundes, iemeta vienīgo divpunktu metienu un vienu no sešiem trīspunktniekiem, kā arī trāpīja vienu no diviem soda metieniem. Šmits izcīnīja četras atlēkušās bumbas, pieļāva vienu kļūdu un nopelnīja trīs efektivitātes punktus.

"Montakit" vienībā 22 punktus guva Ivans Pauničs, bet Seviljas kluba rindās Skots Bemforts izcēlās ar 19 punktiem. Uzvarētājiem septiņus punktus sameta arī bijušais "VEF Rīga" spēlētājs Ludvigs Hākansons, ar kuru Latvijas čempioni janvāra beigās izbeidza līgumattiecības.

Vēl divus punktus iemeta Anžejs Pasečņiks, kura pārstāvētā Grankanārijas "Herbalife" komanda ar 78:70 (14:21, 18:12, 19:19, 27:18) izbraukumā apspēlēja Manrezas ICL komandu.

Pasečņiks nospēlēja 15 minūtes un 17 sekundes, kuru laikā guva divus punktus, realizējot vienīgo izpildīto divpunktu raidījumu, bet netrāpot vienīgo izmesto tālmetienu. Tāpat latvietis nopelnīja četras piezīmes un dueli noslēdza ar -1 efektivitātes punktu.

Tāpat svētdien pieteikumā nebija nesen smagu traumu izārstējušais latvietis Dāvis Bertāns, bet viņa pārstāvētā Vitorijas "Laboral Kutxa" vienība ar 79:73 (21:17, 13:18, 23:11, 22:27) pārspēja "Valencia Basket" komanda, kas cieta pirmo zaudējumu turnīrā šosezon.

Kopā Valensijas komanda piedzīvoja tikai trešo zaudējumu šosezon, jo divas neveiksmes tā cietusi ULEB Eiropas kausā. Zīmīgi, ka "Valencia Basket" sezonu sāka ar 28 uzvarām pēc kārtas, bet pirmo reizi zaudēja vien 19.janvārī.

Turnīra kopvērtējumā līderpozīciju 18 panākumiem 19 mačos saglabā "Valencia Basket", bet "Laboral Kutxa" ar 15 uzvarām atrodas ceturtajā pozīcijā.

Sekmīgi spēlē arī pārējo latviešu komandas - "Herbalife" ar 12 uzvarām ierindojas piektajā vietā, bet Fuenlavradas un "Dominion" komandas savākušas pa desmit uzvarām, kas dod attiecīgi septīto un astoto pozīciju.