Latviešu basketbolists Dairis Bertāns piektdien palika bez punktiem ULEB Eirolīgas mačā, tomēr tas neliedza Turcijas komandai Stambulas "Dariššafaka Doguš" savā laukumā ar 71:64 (23:17, 10:17, 18:18, 20:12) pieveikt Krievijas klubu Kazaņas "Unics".

Latvietis šoreiz laukumā bija vien septiņas minūtes un 33 sekundes, grozam garām raidot vienīgo izpildīto tālmetienu. Tāpat vecākais no brāļiem Bertāniem izcīnīja četras atlēkušās bumbas, dueli noslēdzot ar diviem efektivitātes koeficienta punktiem.

Pirms nedēļas Bertāns ULEB Eirolīgas spēlē iemeta 29 punktus un efektivitātes rādītāja ziņā sasniedza trešo augstāko rādītāju visā kārtā.

Piektdienas spēlē Stambulas komanda izšķirošo pārsvaru panāca ceturtās ceturtdaļas sākuma daļā, kad iemeta desmit punktus pēc kārtas, turpinājumā vairs pārsvaru neizlaižot.

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 17 punktiem bija francūzis Adrjēns Muarmans, kurš savāca arī septiņas bumbas zem groziem, bet ar 16 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām izcēlās Bredlijs Vanameikers.

Tikmēr "Unics" sastāvā 16 punktus sameta Kīts Lengfords, tomēr viņš realizēja vien četrus no 18 metieniem no spēles

Citā spēlē piektdien zaudējumu piedzīvoja Lietuvas komanda Kauņas "Žalgiris", kas savā laukumā ar 59:74 (17:17, 16:24, 20:12, 6:21) piekāpās turnīra augšgala komandai Madrides "Real" no Spānijas. Ceturtā ceturtdaļa sākās ar neizšķirtu rezultātu 53:53, bet "Real" iemeta pirmos 14 punktus un guva pārliecinošu panākumu.

Uzvarētājiem 14 punktus guva Otello Hanters, bet 12 punktus sameta Trejs Tompkinss. Tikmēr "Žalgiris" sastāvā ar 13 punktus iemeta Augusto Lima.

Vēstīts, ka Latvijas basketbolists Jānis Strēlnieks ceturtdien guva piecus punktus, taču viņa pārstāvētā Vācijas čempionvienība Bambergas "Brose" viesos ar rezultātu 64:85 (17:21, 16:23, 15:25, 16:16) kapitulēja ULEB Eirolīgas čempionei un šīs sezonas līderei Maskavas CSKA.

Zaudējumu ceturtdien cieta arī Latvijas valstsvienības galvenā trenera Ainara Bagatska vadītā Telavivas "Maccabi FOX", kas savās mājās sīvā cīņā ar 67:71 (17:16, 17:17, 20:15, 13:23) atzina Serbijas kluba Belgradas "Crvena Zvezda mts" pārākumu.

Turnīra līderpozīcijā ar 14 uzvarām 18 mačos ir CSKA, tai ar 13 panākumiem seko "Real" vienība, bet 12 uzvaras guvusi Pireju "Olympiacos" vienība, kas 18.kārtas spēlē vēlāk piektdien uzņems Spānijas komandu Vitorijas "Baskonia", kuras pieteikumā turnīram ir arī jaunais latvietis Artūrs Kurucs.

"Dariššafaka Doguš" ar desmit uzvarām nostiprinājusies astotajā vietā un zemāk esošie konkurenti ir jau divu panākumu attālumā. "Brose" ar septiņām uzvarām ir 12.vietā, kamēr "Maccabi FOX" tikusi pie sešiem panākumiem, kas tai dod 13.vietu 16 komandu vidū.

Šajā sezonā ULEB Eirolīgā piedalās 16 komandas jeb par astoņām mazāk nekā iepriekšējā sezonā. Pamatturnīrā komandas divos apļos tiksies katra ar katru, aizvadot pa 30 spēlēm, bet izslēgšanas spēlēs iekļūs astoņas labākās vienības.