Pie graujošas uzvaras ULEB Eirolīgas turnīrā ceturtdien tikusi Latvijas basketbola izlases kapteiņa Jāņa Blūma pārstāvētā Grieķijas komanda Atēnu "Panathinaikos", kas savā laukumā ar 91:73 (31:19, 28:17, 23:21, 9:16) uzveica Turcijas vienību Stambulas "Fenerbahce Ulker".

Blūms šajā mačā laukumā pavadīja 13 minūtes un 13 sekundes, kuru laikā pamanījās gūt deviņus punktus. Latvietis neiemeta nevienu no abiem divpunktu raidījumiem, taču realizēja visus trīs tālmetienus.

Tāpat Blūma rēķinā viena atlēkusī bumba, viena piezīme, viens izprovocēts noteikumu pārkāpums un astoņi efektivitātes punkti.

"Panathinaikos" sastāvā ar 23 punktiem rezultatīvākais bija amerikānis Eidžejs Sloters.

Ar divām uzvarām trīs mačos "Panathinaikos" C apakšgrupas kopvērtējumā ir trešie.

Kā zināms, līgums ar 32 gadus veco Blūmu 2.oktobrī tika noslēgts pēc sistēmas 1+1 mēnesis. Komandā ir nepieciešams aizvietotājs pašlaik savainotajam amerikāņu saspēles vadītājam Demarkusam Nelsonam.

Pamatīgu zaudējumu tikmēr cietusi Krievijas komanda "Ņižņij Novgorod", kur par galveno treneri strādā Latvijas valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis, bet viņam palīdz Artūrs Štālbergs. Ņižņijnovgorodas komanda izbraukumā ar 83:112 (18:26, 28:32, 17:24, 20:30) kapitulēja slavenā Spānijas kluba Madrides "Real" priekšā.

Uzvarētāju sastāvā lielisku sniegumu demonstrēja Džeisī Karols, kurš iemeta 32 punktus.

Tikmēr pie uzvaras ceturtdien tikusi latvieša Kaspara Vecvagara pārstāvētais Lietuvas grands Kauņas "Žalgiris", kas izbraukumā ar 65:62 (16:12, 18:14, 16:16, 15:20) pieveica Turcijas klubu Stambulas "Anadolu Efes".

Vecvagars šobrīd turpina atkopties pēc smagas traumas.

Kamēr šī bija "Žalgiris" otrā uzvara trīs šīs sezonas Eirolīgas spēlēs, kas to pagaidām ierindo trešajā vietā A apakšgrupā, "Ņižņij Novgorod" piedzīvoja otro neveiksmi, ieņemot piekto pozīciju.

Turnīra pirmajā posmā 24 komandas, kas sadalītas četrās grupās, aizvadīs divu apļu turnīru, pēc kura tālākām cīņām kvalificēsies katras grupas četras labākās vienības. Otrajā posmā 16 komandas tiks dalītas divās grupās, bet pēc divu apļu turnīra ceturtdaļfinālam atkal kvalificēsies četras labākās vienības.

Ceturtdaļfināla uzvarētāji tiks noteikti sērijās līdz trim uzvarām, bet pēc tam Madridē nākamā gada maija vidū notiks finālčetrinieka turnīrs.