Maskavas vienība CSKA pārliecinoši uzvarējusi VTB bankas rīkotās Vienotās basketbola līgas (VBL) pusfināla sērijas izšķirošajā mačā un iekļuvusi finālā.

CSKA komanda izbraukuma spēlē ar rezultātu 87:64 (17:17, 20:20, 22:10, 28:17) pārliecinoši pieveica Maskavas apgabala "Himki" vienību, tādējādi pusfināla sērijā līdz trīs uzvarām panākot 3-2.

Lai gan mača pirmās divas ceturtdaļas noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu, spēles otrais puslaiks pārliecinoši pagāja CSKA zīmē, un "Himki" savu skatītāju priekšā piedzīvoja sagrāvi.

CSKA vienības rindās četri spēlētāji guva virs desmit punktiem, bet rezultatīvākā spēlētāja godu ar 14 gūtiem punktiem dalīja Viktors Hrjapa un amerikāņu leģionārs Sonijs Vīmss.

Tikmēr "Himki" komandā ar 14 gūtiem punktiem izcēlās horvāts Krešimirs Lončars.

Kā ziņots, pusfināla sērijas ceturtajā spēlē "Himki" dramatiskā cīņā panāca sērijas izlīdzinājumu, uzvarot ar 77:75. Mača pēdējo ceturtdaļu "Himki" komanda sāka ar 12 punktu deficītu, taču spēja atspēlēties un pat izvirzīties vadībā, iekams CSKA pēdējā minūtē rezultātu atkal izlīdzināja. Uzvaru "Himki" nodrošināja horvāts Zorans Planiničs, kurš sekundi pirms cīņas beigām realizēja divpunktu metienu.

VBL finālā cīnīsies CSKA un Krasnodaras "Lokomotiv-Kubaņ" komanda, kas pusfināla sērijā ar 3-1 uzvarēja Lietuvas vienību Kauņas "Žalgiris". Pirmā finālspēle gaidāma 3.jūnijā CSKA laukumā.