Latvijas basketbola izlases uzbrucējs Rolands Freimanis svētdien guva deviņus punktus, taču tas neglāba viņa pārstāvēto Igaunijas komandu Tallinas "Kalev" no zaudējuma pret latviešu speciālista Ainara Bagatska trenēto "Ņižņij Novgorod".

"Kalev" savā laukumā cieta neveiksmi ar 77:91 (27:28, 20:18, 18:24, 12:21).

Freimanis šajā mačā laukumā pavadīja 22 minūtes un 19 sekundes, kuru laikā iemeta trīs no septiņiem divpunktu metieniem un vienu no četriem tālmetieniem.

Tāpat latvieša rēķinā arī piecas atlēkušās bumbas, viena pārtverta piespēle, divas piezīmes un viens izprovocēts noteikumu pārkāpums.

Igaunijas komandai ļoti neveiksmīgs bija otrais puslaiks, jo pirms tā sākuma mājinieki atradās vadībā ar 47:46. Otrajā puslaikā "Ņīžņij Novgorod" pārņēma dueļa iniciatīvu, cīņas pēdējās minūtēs nodrošinot gana drošu uzvaru.

Kā zināms, par Bagatska palīgiem "Ņižņij Novgorod" komandā strādā latvieši Artūrs Štālbergs un Oskars Ernšteins.

Tikmēr savu zaudējumu sēriju Vienotajā līgā turpina Latvijas speciālista Nikolaja Mazura trenētā Gruzijas komanda Tbilisi "Vita", kas svētdien izbraukumā ar 57:81 (13:15, 21:22, 15:21, 8:23) piekāpās Kazaņas "Unics" basketbolistiem.

Jau vēstīts, ka pirms tam svētdien "VEF Rīga" ar rezultātu 89:71 (15:20, 22:24, 32:15, 20:12) uzveica Kazahstānas klubu "Astana", ko vada rīdzinieku vienības kādreizējais galvenais treneris Ramūns Butauts.

Ar 22 uzvarām 23 spēlēs līgas līderpozīcijā atrodas Maskavas CSKA, bet Jāņa Timmas un Kaspara Bērziņa pārstāvētā Sanktpēterburgas "Zeņit" komanda ar 11 panākumiem 15 mačos atrodama ceturtajā pozīcijā.

Vēl "Ņižņij Novgorod" vienība ar 12 uzvarām 21 spēlē ieņem astoto vietu, bet Latvijas čempione "VEF Rīga" ar septiņām uzvarām 22 mačos ir 12.pozīcijā. Savukārt "Kalev" ar sešiem panākumiem ir 15.vietā. Savukārt "Vita" ar 23 zaudējumiem tikpat mačos ir noslēdzošajā, 16.vietā.

Arī šosezon VTB Vienotajā līgā sacenšas 16 komandas, kas bez dalījuma apakšgrupās aizvadīs divu apļu turnīru, izslēgšanas spēles sasniedzot labākajām astoņām vienībām.