Līdz ar to Latvijas basketbolistes D grupā izcīnīja vienu uzvaru trīs spēlēs. Latvietes jau iepriekš bija garantējušas vietu astotdaļfinālā, bet automātiski iekļūt ceturtdaļfinālā neizdevās. Pēc Krievijas un Melnkalnes spēles Latvija uzzinās savu pozīciju grupa un pretinieci astodaļfinālā.

Latvijas izlasē Anete Šteinberga izcēlās ar 14 punktiem un 20 atlēkušajām bumbām, bet Kitija Laksa sameta 13 punktus. Vēl Elīna Babkina un Gunta Baško-Melnbārde sameta pa 10 punktiem. Beļģijas izlasē pa 17 punktiem sameta Enna Votersa, bet Emma Mēsemane pievienoja 16 punktus.

Spēles pirmā daļa ritēja diezgan līdzīgi, beļģietes pirmajā ceturtdaļā ieguva sešu punktu pārsvaru, bet otrajā ceturtdaļā latvietes atspēlējās un cīņa ritēja punkts punktā. Pirmā puslaika izskaņā Beļģija bija minimālā vadībā ar 35:33. Otro puslaiku Latvija iesāka lieliski, kas ļāva panākt deviņu punktu pārsvaru. Šis pārsvars bija arī pēdējās ceturtdaļas sākumā, bet tad latvietes uzbrukumā vairs nespēja trāpīt metienus. Tikmēr beļģietes pacietīgi spēlēja uz groza apakšu un ar divpunktu metieniem nokārtoja sev uzvaru.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kur var lasīt detalizētu mača aprakstu.

Eiropas basketbola čempionāts sievietēm: Latvija – Beļģija
Latvijas basketbolistes grupu turnīru noslēdz ar vienu uzvaru trīs spēlēs un iekļūst astotdaļfinālā. Beļģija trīs spēlēs tik pie trim uzvarām un automātiski sasniedza ceturtdaļfinālu.
58:62. Spēle noslēgusies!
20 sekundes līdz pamatlaika beigām.
58:62Vītola lieliski piespēlēja Šteinbergai, kura meta no groza apakšas, taču Delaēra viegli tika garām Baško un guva divus punktus. Tad Šteinberga netrāpīja, bet Votersa ar pustālo pietuvināja savu komandu uzvarai.
56:58Latvijas basketbolistes netika pie metiena 24 sekunžu laikā, tad noturējās aizsardzībā, bet pēc tam viens neveiksmīgs uzbrukums. Beļģiete Mestdaga ar soda metieniem rezultātu izlīdzināja, bet pusotru minūti pirms pamatlaika beigām Mēsemane atguva vadību savai komandai.
56:54Laksa Beļģijas izrāvienu pārtrauca ar tālmetienu, bet Votersa uzbrukuma pēdējā sekundē trāpīja sarežģītu metienu no groza apakšas.
53:52Votersa turpināja radīt spiedienu uz Latvijas aizsardzību groza apakšā, metot precīzi uzbrukuma pēdējā sekundē. Savukārt Latvijai jau kādu laiku nav izdevies tikt pie punktiem, un to izmantoja Karpreo, pietuvojoties līdz viena punkta deficītam.
53:48Votersa iemeta tālu divpunktu metienu, pēc tam viņa nostaigāja un viņa metienu neieskaitīja. Laukuma cīņa kļuva asāka un saspringtāka, taču pēcāk Votersa samazināja savas komandas deficītu līdz pieciem punktiem.
53:44Laksa izpildīja pustālo metienu lēcienā uz priekšu un izprovocēja noteikumu pārkāpumu. Viņa trāpīja abus metienus. Šteinberga dominēja cīņā par atlēkušajām bumbām, viņas kontā jau 19!
Sākusies 4. ceturtdaļa.
51:44. Noslēgusies 3. ceturtdaļa. Mēsmane ceturtdaļas izskaņā iemeta no pustālās distances, bet Latvija pēdējā uzbrukumā netrāpīja metienu.
51:42Vītola tika pie diviem soda metieniem un abus realizēja, bet Linskensa atbildēja ar pustālo metienu. Baško-Melnbārdei ilgu laiku neizdevās trāpīt no groza apakšas, bet beidzot šo lāstu viņa lauza, panākot deviņu punktu pārsvaru.
47:40Baško-Melnbārde iemeta divus soda metienus, Mēsemane atbildēja ar vienu soda metienu, bet tad Šteinberga panāca jau septiņu punktu pārsvaru Latvijai.
43:39Baško lieliski piespēlēja Šteinbergai, pret kuru metienā pārkāpa noteikumus. Latviete no soda metienu līnijas trāpīja abus metienus. Latvijas izrāvienu apturēja Vanlū, bet Krēsliņa Latvijai atjaunoja četru punktu pārsvaru.
39:37Šteinberga no groza apakšas deva Latvijas izlasei vadību, bet tad Latvija tika pie tehniskās piezīmes, kad treneri vērsās pie tiesnešiem par nostaigāta nefiksēšanu. Beļģietes šo iespēju neizmantoja, lai gūtu punktus.
37:37Putniņa trešdaļas sākumā tika pie iespējas izpildīt trīs soda metienus, kad pret viņu noteikumus pārkāpa Votersa. Latviete iemeta divus no trim, bet pēc tam savu dribla tehniku nodemonstrēja Karpreo, kura guva divus punktus. Baško-Melnbārde arī izgāja līdz grozam, turpinot sīvo spēkošanos.
Sācies 2. puslaiks
Pirmajā puslaikā Latvijas izlasē ar desmit punktiem izcēlusies Elīna Babkina, kamēr astoņus punktus sametusi Kitija Laksa, bet seši punkti un deviņas bumbas zem groziem Anetei Šteinbergai. Tikmēr Beļģijas izlasē 11 punktus jau guvusi Emma Mēsemana.
33:35. Noslēdzies 1. puslaiks. Delaēra trešdaļas izskaņā caurgājienā guva divus punktus Beļģijai, bet Latvijai pēdējo trīs sekunžu laikā neizdevās tikt pie laba metiena
33:33Uz beļģu divpunktu metienu Laksa atbildēja ar vēl vienu tālmetienu no stūra, taču tad Mēsemane izcēlās ar 2+1 punktu gājienu. Latvija pēc minūtes pārtraukuma lieliski izspēlēja kombināciju, un Šteinberga panāca rezultātu 33:33
28:28Mestdaga iemeta abus soda metienus, taču Laksa ar tālmetienu no stūra atjaunoja neizšķirtu rezultātu. Mēsemane uzreiz rezultatīvi noslēdza Beļģijas uzbrukumu, bet tad Latvijas uzbrukuma Baško-Melnbārde realizēja sarežģītu pustālo, taču netrāpīja nopelnīto soda metienu. Beļģietes vēlreiz izvirzījās vadībā, bet Babkina ar soda metieniem atkal panāca līdzsvaru uz tablo.
21:22Votersa un Mestdaga bija precīzas Beļģijai, bet Latvija trīs uzbrukumos pēc kārtas neveiksmīgi saspēlējās. Latvijas neveiksmes uzbrukumā pārtrauca Šteinberga, kura izdarīja metienu pēc māņkustības.
19:18Beļģietes divus punktus atguva, bet latvietes turpināja lauzties uz grozu, Šteinbergai noslēdzot skaistu garāmgājienu. Vēlāk Šteinberga izcīnīja bumbu uzbrukumā, piespēlēja Krastiņai, kura ar tālmetienu atguva Latvijai vadību.
14:16Krastiņai izdevās lielisks caurgājiens, mirkli pēc tam Babkinai pavisam nedaudz pietrūka līdz trim punktu gājienam, taču bumba grozā nekrita. Latviete no soda metienu līnijas iemeta abus metienus.
Sākusies 2. ceturtdaļa.
10:16. Noslēgusies 1. ceturtdaļaBeļģiete Karpreo ar caurgājienu panāca jau piecu punktu pārsvaru, bet tad viņa iemeta vienu no diviem soda metieniem. Latvijas izlases uzbrukums bija "iebuksējis", un metieni grozā nekrita.
10:13Votersa iemeta vienu soda metienu, bet tad bija precīza no tuvas distances, bet Babkina ātri iemeta divpunktu metienu. Pēc tam beļģietes labi saspēlējās un Mēsemana bija brīva groza apakšā.
8:8Ātrā pretuzbrukumā Mēsemane iemeta tālu divpunktu metienu, bet Votersa atlēcienā atguva vadību Beļģijas valstsvienībai, taču Laksa ar sarežģītu pustālo atjaunoja līdzsvaru spēlē.
6:4Baško-Melnbārde izgāja labā caurgājienā un precīzi meta ar atsitienu pret vairogu, bet pēcāk Babkina arī izspruka cauri beļģu aizsardzībai.
2:4Pirmajā minūtē komandas punktus neguva, bet tad beļģietes uzbrukumā izcīnīja atlēkušo bumbu un atkārtotā uzbrukumā guva punktus no groza apakšas. Babkina ar pustālo metienu guva pirmos punktus Latvijai, bet tad Delaēra iemeta divus punktus, bet netrāpīja soda metienu.
Latvijas izlases pamatsastāvs spēlei: Babkina, Jākobsone, Baško-Melnbārde, Šteinberga, Brumermane.
Valstu himnas noskanējušas, komandas ir gatavas sākt spēli!
Pēc divām kārtām D apakšgrupā Beļģijai ir divas uzvaras, Krievija un Latvija guvušas pa vienam panākumam, bet Melnkalne ir tukšā. Latvija un Beļģija jau ir garantējušas dalību izslēgšanas turnīrā.
Abu valstsvienību sastāvi spēlei:
Latvijas izlasē rezultatīvākā spēlētāja līdz šim bijusi Elīna Babkina, kura divās spēlēs vidēji sametusi 23,5 punktus, kas dod turnīra rezultatīvākās spēlētājas godu. Beļģijas izlasē līdz šim rezultatīvākā spēlētāja bijusi Emma Mēsemana, kura vidēji izcēlusies ar 20,5 punktiem.
Latvijas sieviešu basketbola izlase pirmdien aizvada noslēdzošo D grupas spēli Eiropas čempionātā, kas notiek Prāgā. http://www.delfi.lv/sports/news/basketball/news/damu-basketbola-izlase-cina-par-triumfu-eiropas-cempionata-apaksgrupa-spekojas-ar-belgiju.d?id=48964451