Latvijas U-16 kadetu basketbola izlase sestdien Rīgā izcīnīja Eiropas čempionāta sudraba medaļas, finālspēlē ar 53:78 piekāpjoties Francijas vienaudžiem.

Tādējādi otro vasaru pēc kārtas Latvijas basketbolam ir sudraba godalga jauniešu Eiropas čempionātā. Pērn par "sudraba vasaru" parūpējās Latvijas U-20 izlase, bet Latvijas U-18 izlase pagājušajā vasarā palika ceturtie.

Vēl pēc pirmā puslaika Latvija zaudēja ar tikai trīs punktiem, bet trešajā ceturtdaļā sākumā uz vienu brīdi pat spēja izvirzīties vadībā - 27:25. Tomēr pēc trešās ceturtdaļas Latvija zaudēja ar astoņiem punktiem, bet pēdējā ceturtdaļā Latvija galīgi salūza un piedzīvoja smagu zaudējumu ar 25 punktu starpību.

Mājinieku rindās rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Artūrs Strautiņš,13 punktus guva Kristers Zoriks, bet Rodions Kurucs guva 10 punktus un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas. Francijas izlases rindās neapturams bija Kilians Tilī, kurš guva 25 punktus un izcīnīja 18 atlēkušās bumbas.

Tieši Tilī saņēma turnīra vērtīgākā spēlētāja balvu, bet Zoriks un Kurucs iekļuva turnīra simboliskajā izlasē.