Latvijas U-16 puišu izlase otrdien, 14. augustā, Serbijas pilsētā Novisadā Eiropas čempionāta astotdaļfinālā pārspēja Izraēlas komandu ar 85:81 (26:27, 19:23, 15:23, 25:8) un iekļuva ceturtdaļfinālā.

Līdz 17. minūtei rezultāts auga līdzīgi, abām komandām uzbrukumā spēlējot labāk nekā aizsardzībā. Taču puslaika beigās Latvijas komanda ātri nokļuva zaudētājos ar 38:48. Pašā izskaņā gan dažus punktus izdevās atgūt, tomēr trešajā ceturtdaļā Izraēlas komanda turpināja plosīt latviešu aizsardzību. Lielākais pretinieku pārsvars bija mača 28. minūtē – 56:72.

Turpinājumā Latvijas komanda sakārtoja aizsardzību, bet uzbrukumā izpaudās līdzvērtīgākā sastāva priekšrocības. Iniciatīvu pārmaiņus uzņemoties vairākiem spēlētājiem, izdevās pilnībā pārņemt iniciatīvu, apturēt izraēliešu līderus, piecu minūšu laikā atjaunot līdzsvaru un galotnē izcīnīt uzvaru.

Latvijas komandai pārsvars trīspunktu metienos (10/29 – 5/15), mazāk punktu no soda laukuma (18-44), toties krietni vairāk izmestu un trāpītu soda metienu (35/48 – 20/30).

Rezultatīvākie Latvijas izlasē bija Toms Skuja — 16 punkti un 4 piespēles, Kārlis Dags Krūmiņš (15 p.) un Kristians Šulcs (14 p.).

Trešdien ceturtdaļfinālā mūsu puišiem būs jāspēlē ar Turcijas izlasi, kas astotdaļfinālā ar 97:72 pieveica vienaudžus no Gruzijas.