Latvijas U-18 hokeja izlase pasaules čempionātā jauniešiem pirmajā mačā zaudēja Kanādas vienaudžiem, jo pretinieki izjaukuši latviešu spēles plānu, uzskata vārtsargs Niklāvs Rauza.

Jau vēstīts, ka Latvijas jaunie hokejisti pirmajā spēlē ar 1:4 (1:1, 0:2, 0:1) piekāpās Kanādas vienaudžiem.

Latvijas U-18 hokejisti šajā mačā cienījami izturēja pretinieku spiedienu, vārtsargam Rauzam atvairot 50 kanādiešu mestās ripas, kamēr paši latvieši izpildīja 19 metienus.

"Kanādieši izjauca mūsu spēles plānu. Jutos labi, jo spēlēju labi, taču uzvara būtu bijusi kas debešķīgs," turnīra rīkotāji citē Rauzu.

Mača rezultāts tika atklāts 12.minūtē, kad Stelio Meteoss realizēja soda metienu, ko pretiniekiem par klupināšanu sarūpēja Daniels Bērziņš.

"Mēģināju ripu ķert cimdā, bet kad viņš iemeta, padomāju pie sevis, ka tās nu gan bija veiklas rokas," atcerējās Rauza.

Tikmēr pretinieku aizsargs Tajs Smits atzina, ka komandai pēc pirmā perioda vajadzējis pārkārtoties.

"Mums vajadzēja klausīties treneros. Otrajā periodā iznācām jau daudz stiprāki," teica Smits.

Piektdien latvieši tiksies ar Šveici, svētdien spēkosies ar Somiju, bet pirmdien apakšgrupas noslēdzošajā cīņā duelēsies ar Slovākiju.

Apakšgrupu turnīra noslēguma četras labākās komandas turpinās cīņu ceturtdaļfinālā, bet abu grupu vājākās izlases piedalīsies pārspēlēs par vietas saglabāšanu augstākajā divīzijā.

Latvijas U-18 izlase pasaules čempionātā augstākajā divīzijā startēs trešo gadu pēc kārtas, iepriekšējās divas reizes nosargājot vietu elitē.