Latvijas U-18 izlases basketbolisti trešdien Liepājā dramatiskā cīņā ar 61:60 uzvarēja Slovēnijas vienaudžus un nodrošināja vietu Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā, liecina rīkotāju informācija.

Spēles pēdējās minūtes sākumā Dāvis Geks, kurš ar 20 punktiem bija rezultatīvākais mājinieku rindās, panāca 61:56 Latvijas jauniešu labā. Slovēņi četrus punktus vēl paspēja atgūt, taču atņemt Latvijai uzvaru, kura garantēja vietu astoņu labāko komandu vidū, nespēja. Mājiniekiem vēl pa astoņiem punktiem guva Ivars Rihards Žvīgurs un Roberts Krastiņš.

Slovēnijas izlasē rezultatīvākais ar 24 punktiem bija Matičs Rebečs. Pretinieku komandā visus punktus guva tikai četri basketbolisti.

Otro grupu turnīru Latvijas izlase noslēdza ar trīs uzvarām piecās spēlēs. No pirmās grupu kārtas Latvijas jaunieši līdzi ņēma uzvaru pār Turciju un zaudējumu pret Bulgāriju, bet pirmajā spēlē nākamajā grupu kārtā uzvarēja Krievijas izlasi, bet pēc tam zaudēja grupas līderiem Horvātijai. Grupas četras labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, kur Latvijas izlases pretinieki noskaidrosies pēc trešdienas pēdējām spēlēm.

Eiropas U-18 čempionāts notiek Liepājā un Viļņā. Lietuvas galvaspilsētā risināsies arī izšķirošās cīņas par medaļām.