Gatavojoties sava vecuma Eiropas čempionātam, pie uzvarām pārbaudes spēlēs Rīgā tikusi Latvijas U-20 meiteņu basketbola izlase, kas divreiz pieveica Baltkrievijas vienaudzes.

Vispirms sestdien Latvijas komanda bija pārāka ar 67:53 (16:11, 25:17, 15:12, 11:13).

Latvijas izlases rindās rezultatīvākā ar 17 punktiem bija Digna Strautmane, turklāt viņa izcīnīja arī 13 atlēkušās bumbas. Savukārt pa 13 punktiem pievienoja Sindija Kudule un vien šomēnes 16 gadu jubileju nosvinējusī Laura Meldere.

Savukārt svētdien Latvijas basketbolistes izcīnīja vēl vienu uzvaru, Baltkrievijas valstsvienību pieveicot ar 55:46 (19:13, 11:6, 12:12, 13:15).

Šajā mačā ar 11 punktiem izcēlās Strautmane, kamēr desmit pievienoja Laura Natālija Grabe.

Latvijas izlasei pašlaik jāiztiek bez sava galvenā trenera, jo Aigars Nerips palīdz Mārtiņam Zībartam Eiropas čempionātā, kur piedalās pieaugušo sieviešu valstsvienības. Tāpat pieaugušo izlasē patlaban ir arī U-20 valstsvienības kandidātes Anna Dreimane un Paula Strautmane.

Eiropas U-20 čempionāts sāksies 8. jūlijā, Latvijas izlasei sacenšoties vienā grupā ar mājinieci Portugāli, Lietuvu un Itāliju.

Iepriekšējos divos gados U-20 sieviešu basketbola izlase Neripa vadībā izcīnīja attiecīgi 12. un septīto vietu, bet komandas labākais rezultāts ir bronzas medaļas 2005., 2009. un 2010. gada kontinenta meistarsacīkstēs.