Latvijas U-20 vīriešu basketbola izlase otrdien ar uzvaru Grieķijā notiekošajā Eiropas čempionātā sāka cīņu par vietas nosargāšanu A divīzijā, ar rezultātu 69:63 (19:22, 13:13, 20:17, 17:11) pārspējot Bulgāriju.

Ar 17 punktiem un 10 atlēkušajām bumbām Latvijas valstsvienībā izcēlās Rolands Šmits, Anžejs Pasečņiks guva 14 punktus, 13 punktus un septiņas bumbas zem groziem iekrāja Iļja Gromovs, bet Ivars Rihards Žvīgurs izcēlās ar 12 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām.

Spēles ievadā vadībā pabija abas komandas, bulgāriem tiekot pie piecu punktu pārsvara, bet Latvijas izlasei spējot atrauties līdz vien divu punktu pārsvaram. Otrajā ceturtdaļā Bulgārijas vienība veica 9:0 izrāvienu, kas tai deva astoņu punktu handikapu, bet līdz puslaika beigām no pārsvara pāri palika trīs punkti.

Trešajā ceturtdaļā Latvijas izlase turpināja pakaļdzīšanos, līdz priekšpēdējā minūtē panāca neizšķirtu 52:52. Noslēdzošajā ceturtdaļā latvieši teju visu laiku atradās vadībā, bet divas ar pusi minūtes pirms cīņas beigām viņu pārsvars bija divu punktu izteiksmē. Turpinājumā pretinieki tika noturēti "uz nulli", kas Latvijas izlasei pēdējā minūtē deva jau sešu punktu pārsvaru. Atlikušajā laikā latvieši pārsvaru nosargāja.

Sacensību turpinājumā, komandām sacenšoties par 13.-20.vietu, Latvija otrdien spēkosies ar Melnkalni, bet trešdien tiksies ar Zviedriju.
G apakšgrupā pēc vienas kārtas pa uzvarai ir Latvijai un Zviedrijai, bet Bulgārija un Melnkalne cīnās bez panākumiem.

Kā zināms, pirmajā posmā Latvijas izlase izcīnīja tikai vienu uzvaru četros mačos, A apakšgrupā ieņemot ceturto vietu piecu komandu konkurencē un nekvalificējoties otrajam posmam. Cīņā par 13.-20.vietu piedalās pirmā posma katras apakšgrupas divas vājākās komandas. Eiropas čempionāta A divīziju atstās sacensību trīs vājākās izlases.