Latvijas U20 sieviešu basketbola izlase trešdien, 24. jūnijā, pārbaudes spēlē Polijas pilsētā Gižicko ar rezultātu 53:61 (15:16, 12:10, 12:15, 14:20) zaudēja Francijas vienaudzēm, informē Latvijas Basketbola savienība (LBS).

Aigara Neripa, Jāņa Nešpora un Anitas Mikāles trenētā izlase Mazūru ezeru apgabalā ieradās otrdienas pēcpusdienā. Treneru rīcībā bija 13 spēlētājas, tai skaitā pēc savainojuma spēkus atguvusī centra spēlētāja Paula Lūķe.

Atlētiskās francūzietes daudz spēlēja uz apakšu, pirmajā puslaikā 24 no 26 punktiem sametot soda laukumā. Arī latviešu centri cīņā iesaistījās veiksmīgi, biežāk punktus gūstot ar pustālajiem metieniem. Martas Bergmanes un Ievas Spīgules tālmetieni apvienojumā ar Paulas Lūķes un Dignas Strautmanes rezultativitāti, kā arī Sindijas Kudules agresivitāti ļāva uzvarēt pirmo puslaiku – 27:26.

Nākamā puslaika sākumā Dignas Strautmanes precizitāte ļāva vēl vairākas reizes izvirzīties priekšā, tiesa, spēlētāja ātri saņēma piekto piezīmi. Aizsardzībā veikli strādāja Arta Frīdenberga, Marta Bergmane, Sindija Kudule, Elīna Bērziņa, pēc pārķertām bumbām radot papildus uzbrukuma iespējas. Ātrās pārejas sanāca reti, taču sāncenses regulāri pārkāpa noteikumus un Latvijas spēlētājas guva punktus no soda metienu līnijas.

Trešās ceturtdaļas beigās Francija ieguva četru punktu pārsvaru – 37:41. Latvija vairākas reizes samazināja starpību, tomēr francūzietes spēja noturēties. Rezultāts svārstījās 1-5 punktu robežās. Minūti pirms pamatlaika beigām Kudules tālmetiens varēja panākt neizšķirtu, taču bumba grozā nekrita – 52:55. Francūzietes atbildēja ar trīspunktu gājienu. No diviem soda metieniem tika iemests vienīgi pirmais, taču izcīnīta bumba ļāva iesākt un pabeigt jaunu uzbrukumu – 52:58.

Polijas turnīra turpinājumā Latvijas U20 izlase vēl tiksies ar Poliju, un amerikāņu kristīgo studenšu komandu "Athletes in action".

Latvijas sastāvā spēlēja un punktus guva: Digna Strautmane 12 (5pp), Paula Lūķe 8, Sindija Kudule 8 (10ip), Vineta Bīriņa 5 (3ip), Marta Bergmane 5 (2pb), Sigita Džarcāne 4 (5ab), Ieva Spīgule 3, Elīna Bērziņa 2 (5ab, 2pb), Laura Grabe 2 (3ip), Paula Strautmane 2 (4ab, 3ip), Kitija Štolce 2, Arta Frīdenberga (3ab, 2pb). Nespēlēja Anna Buša.

Eiropas čempionāts 2.-12. jūlijā notiks Lansarotes salā. Latvijas basketbolistes B grupā spelēs pret Slovākiju (2. jūlijā plkst. 22:45), Franciju (3. jūlijā plkst. 20:30) un Turciju (4. jūlijā plkst. 16:00). Trīs labākās komandas nākamajā kārtā spēlēs pret A grupas vadošo trio (Serbija, Polija, Vācija, Krievija).