"Liepāja"/"Triobet" un "Jēkabpils" komandas sestdien izcīnīja uzvaras "Aldaris" Latvijas Basketbola līgas (LBL) regulārajā čempionāta spēlēs, kurās sacentās labāko sešinieka vienības.

"Liepāja"/"Triobet" ar 76:63 (22:14, 18:15, 14:15, 22:19) izbraukumā pieveica "Jūrmala"/"Fēnikss" komandu. Jau pēc pirmās ceturtdaļas liepājnieki ieguva pārsvaru (22:14), ko pēc puslaika nedaudz palielināja (40:29). Kaut otrā puslaika ievadā "Jūrmala"/"Fēnikss" pietuvojās līdz 40:42, ātri vien viesi atjaunoja aptuveni desmit punktu pārsvaru, saglabājot tādu līdz pat dueļa beigām.

Uzvarētājiem ar 15 punktiem izcēlās Mareks Jurevičus, pa 14 punktiem iemeta lietuviešu saspēles vadītājs Andrjus Mažutis un Lauris Blaus, kurš pievienoja arī septiņas bumbas zem groziem, bet ar 13 punktiem izcēlās Dveins Džonsons.

Savukārt "Jūrmala"/"Fēnikss" rindās pa 12 punktiem guva Uģis Pinete un Mārtiņš Laksa.

Tikmēr "Jēkabpils" savā laukumā pagarinājumā ar 99:94 (20:24, 28:21, 22:19, 15:21, 14:9) pieveica "Barons"/LDz vienību.

Ilgu laiku mačā iedzinējos atradās "Barons"/LDz komanda, kas vēl 30.minūtes ievadā zaudēja ar 59:70. Tomēr turpinājumā viesi veica izrāvienu un 36.minūtē jau bija izvirzījušies vadībā ar 77:74.

Turpinājumā cīņa ritēja ļoti saspringti un 35 sekundes pirms pamatlaika beigām jēkabpilietis Rinalds Sirsniņš ar tālmetienu panāca izlīdzinājumu 85:85. Atlikušajā laikā "Barons"/LDz paguva veikt divus metienus, tomēr neviens no tiem nebija sekmīgs un komandas devās pagarinājumā.

Arī pagarinājums iesākās ar Sirsniņa tālmetienu, bet turpinājumā mājinieki panāca pat 96:89. Kaut piecus punktus pēc kārtas guva ukrainis Dmitro Gļebovs un "Barons"/LDz vēl pietuvojās līdz 94:96, neko vairāk Rīgas klubs nepanāca.

Uzvarētājiem Sirsniņš šajā mačā savāca 37 punktus, sešas atlēkušās bumbas un septiņas rezultatīvas piespēles.

Savukārt "Barons"/LDz rindās horvātam Mateo Kedžo bija 35 punkti un astoņas atlēkušās bumbas, bet Gļebovs piebalsoja ar 22 punktiem un 11 bumbām zem groziem.

Tikmēr vēl vienā mačā drošu uzvaru izcīnīja Latvijas čempione "Ventspils", kas ar 86:55 (21:12, 18:12, 22:10, 25:21) izbraukumā pieveica "Saldus" vienību. Drošu pārsvaru pret kopvērtējuma pastarīšiem "Ventspils" ieguva jau pirmajā ceturtdaļā, maču novedot līdz uzvarai.
Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 21 punktu un astoņām atlēkušajām bumbām bija Artjoms Butjankovs, bet 15 punktus pievienoja Akselis Vairogs.
Savukārt saldeniekiem amerikānis Prestons Medlins izcēlās ar 11 punktiem, bet Roberts Freimanis piebalsoja ar desmit punktiem un 15 bumbām zem groziem.

Vēl vienā duelī sestdien "Valmiera" ar 88:53 (22:16, 21:10, 21:18, 24:9) savā laukumā sagrāva "Latvijas Universitātes" (LU) vienību.

Uzvarētājiem 19 punktus guva Kristaps Dārgais, ar 18 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām viņam piebalsoja Aigars Šķēle, bet 14 punktus iemeta Dāvis Rozītis.

Savukārt LU rindās rezultatīvākais ar 14 punktiem bija Ingars Aizpurs.

Turnīra kopvērtējuma līderpozīcijā atrodas valsts čempione "Ventspils", kam ir 13 uzvaras 15 spēlēs, otrajā vietā ar astoņiem panākumiem desmit cīņās ir "VEF Rīga" komanda, kurai ar 21 panākumu 27 mačos seko "Liepāja"/"Triobet". Lai liepājnieki gūtu otro vietu regulārajā sezonā un izvairītos no sacenšanās ceturtdaļfinālā, atlikušajos četros mačos tā vairs nedrīkst zaudēt.
"Jūrmala"/"Fēnikss" ar 17 uzvarām 29 cīņās joprojām ir ceturtā, piektajā vietā ar 16 uzvarām 28 spēlēs nostiprinājās "Jēkabpils", bet "Barons"/LDz ieņem sesto pozīciju ar 14 uzvarām 27 spēlēs.

"Jelgava" ar 11 uzvarām 26 mačos atrodama septītajā vietā, joprojām apsteidzot "Valmieru", kuras rēķinā ir 11 panākumi 28 spēlēs. Tikmēr "Latvijas Universitātes" un "Saldus" rēķinā ir attiecīgi septiņas un piecas uzvaras.

Kā ziņots, Latvijas U-18 izlases bāzes komanda, kuru iepriekš sauca "LMT Basketbola akadēmija", šīs sezonas LBL turnīrā tā arī neiesaistīsies, jo komandai netika atrasts sponsors. Sākotnēji ieplānoto divu apļu vietā tā no janvāra cerēja sacensties vienā aplī. Līdz šīs situācijas atrisinājumam LBL turnīrā turpinās spēlēt desmit komandas.

Regulārajā čempionātā "VEF Rīga" ar "Ventspili" aizvadīs divas spēles, bet ar visām pārējām komandām spēlēs vienu apli izbraukumā. "Ventspils" vienība ar visām komandām izspēlēs divus apļus, bet pārējās komandas savā starpā sacentīsies četras reizes. Vietu kārtību noteiks uzvarēto spēļu procents.