Lietuvas U-17 basketbolisti Spānijā notikušajā pasaules čempionātā svētdien izcīnīja bronzas godalgas, bet par četrkārtējiem čempioniem tika kronēti ASV spēlētāji, kamēr sacensībās meitenēm triumfēja Austrālija.

Cīņā par bronzu lietuvieši ar 81:63 (23:8, 21:21, 22:10, 15:24) pārspēja mājinieci Spāniju.

Lietuvas izlases rindās rezultatīvākais bija Arns Velička, kurš guva 18 punktus, atdeva astoņas rezultatīvas piespēles un savāca sešas atlēkušās bumbas, kamēr Spānijas izlasē 17 punkti un 15 bumbas zem groziem Serhi Martinesa kontā.

Savukārt finālā ASV ar 96:56 (25:10, 25:10, 23:16, 23:20) uzveica Turciju.

Ar 17 punktiem amerikāņu rindās izcēlās Gerijs Trents.

Par turnīra vērtīgāko spēlētāju tika atzīts ASV basketbolists Kolins Sekstons, bet simboliskajā pieciniekā tika iekļauts arī lietuvietis Velička.

Pasaules čempionāts U-17 izlasēm kopš 2010. gada tiek rīkots reizi divos gados, un visos četros turnīros triumfējusi ASV izlase. Pirmajā finālā amerikāņi pārspēja Poliju, bet nākamajos divos tika pieveikta Austrālija.

Turpat Spānijā notikušajā pasaules U-17 čempionātā meitenēm uzvarēja Austrālijas izlase, kas finālā ar 62:38 (14:9, 17:7, 16:11, 15:11) pārspēja Itāliju.

Ar 18 punktiem uzvarētājām izcēlās Monika Konti, kamēr Itālijas izlases labā 13 punktus guva Kostanca Verona.

Savukārt mačā par bronzu ASV ar 65:50 (11:7, 17:11, 18:25, 19:7) pārspēja Ķīnu.

Uzvarētājām 15 punktus guva Teilore Mikezela.

Par turnīra vērtīgāko spēlētāju tika atzīta austrāliete Ezi Magbegora.

Kā ziņojām, Latvijas U-17 meitenes šajā pasaules čempionātā izcīnīja desmito vietu.

Pasaules U-17 čempionāts meiteņu komandām tiek rīkots kopš 2010. gada un šogad risinājās ceturto reizi. Iepriekšējās trīs reizes par čempionēm kļuva ASV izlases basketbolistes.