Uzvaras arī FIBA Eiropas kausa izcīņas 1/16 fināla atbildes spēlēs trešdien izcīnīja latviešu Sabīnes Niedolas, Aijas Putniņas un Lienes Jansones pārstāvētās komandas, kas tām ļāva kvalificēties astotdaļfināliem.

Putniņas pārstāvētā Francijas komanda "Arras" savā laukumā ar 107:60 (36:15, 24:14, 16:18, 31:13) pieveica Vācijas vienību "Saarlouis Royals", kas divu spēļu summā deva panākumu ar 199:122.

Latviete 17 spēlēto minūšu laikā guva 17 punktus, turklāt tos visus jau pirmajā puslaikā. Putniņa realizēja astoņus no 11 izpildītajiem divpunktu metieniem un vienīgo soda metienu. Vēl viņa izcīnīja piecas atlēkušās bumbas un nopelnīja četras personīgās piezīmes.

Tikmēr septiņus punktus guva Jansone, bet viņas pārstāvētā Itālijas komanda Venēcijas "Umana" ar rezultātu 81:64 (21:19, 15:11, 22:20, 23:14) savā laukumā pieveica Slovākijas vienību Ružomberokas MBK, kas divu spēļu summā deva panākumu ar 172:142.

Jansone spēlēja 17 minūtes, kuru laikā realizēja divus no trijiem izpildītajiem divpunktu metieniem, kā arī vienu no trijiem tālmetieniem. Vēl latvietes kontā piecas atlēkušās bumbas.

Savukārt Niedolas pārstāvētais Francijas klubs Nantes "Reze" ar 93:72 (21:12, 28:23, 21:17, 23:20) savā laukumā pārliecinoši pieveica Ungārijas vienību Segedas "Szeviep", summā izcīnot uzvaru ar 177:131.

Atbildes spēlē Niedola 13 minūšu laikā guva četrus punktus, jo realizēja abus izpildītos divpunktu metienus. Vēl latviete izcīnīja divas atlēkušās bumbas un nopelnīja trīs personīgās piezīmes.

LETA jau vēstīja, ka vēl vienā mačā ar 18 punktiem un 15 atlēkušajām bumbām izcēlās Ieva Kubliņa, palīdzot Ungārijas komandai Ģēras "Seat Lami-Ved" ar rezultātu 77:56 (22:15, 18:8, 24:21, 13:12) savā laukumā uzvarēt Beļģijas vienību "Sint-Katelijne-Waver". Divu spēļu summā "Seat Lami-Ved" izcīnīja uzvaru ar kopējo rezultātu 143:115.

Zināmi arī ceturtdaļfināla pāri un "Reze" komandai būs vēlreiz jādodas uz Ungāriju, jo šoreiz to gaida spēkošanās tieši ar "Seat Lami-Ved" vienību.

Vēl divos dueļos "Reyer" tiksies ar Krievijas kluba Vologdas "Čevakata" basketbolistēm, bet "Arras" spēkosies ar citu Francijas klubu Lilles "Metropole".

Ceturtdaļfināla spēles plānotas 13. un 20.janvārī.