LBL vicečempioni "Ventspils" ar Štelmaheru noslēgusi līgumu uz diviem gadiem.

"Man ir patiess gandarījums redzēt Robertu pievienojamies mūsu kolektīvam. Domāju, ka tā ir laba ziņa ne tikai Ventspils basketbolam, bet visiem Latvijas basketbola līdzjutējiem. Mēs visi pazīstam Robertu kā īstu profesionāli sportā, kā mērķtiecīgu personību, prasīgu pret sevi un citiem," teica "Ventspils" valdes priekšsēdētājs Ralfs Pleinics. "Zinām viņu arī kā treneri, kas nevairās strādāt ar gados jauniem sportistiem , vēl vairāk - sasniedz labus rezultātus. Tieši šīs cilvēciskās un profesionālās kvalitātes bija mūsu izvēles pamatā. Mūs gaida ļoti darbīga un interesanta basketbola sezona."

Tikmēr pats Štelmahers uzsvēra, ka viņam ir gods strādāt tādā komandā, kā "Ventspils": "Man, kā trenerim, tas būs liels izaicinājums, un esmu par simts procentiem gatavs strādāt komandas un pilsētas labā. "Ventspils" klubs vienmēr ir bijis augsti novērtēts organizācijas profesionalitātes ziņā un arī Eiropā pieminēts tikai ar labiem vārdiem, tāpēc man būs liels gods pārstāvēt šādu komandu".

Štelmahers jau tuvākajā laikā iepazīsies ar tiem basketbolistiem, kuriem ir sadarbības līgumi ar klubu uz nākamo sezonu. "Pārbaudīšu viņu spēcīgās un vājās puses, lai varētu saprast, kādu komandas modeli veidosim. Iespējams, tas būs ātrs basketbols, iespējams vairāk spēlēsim pozicionālu basketbolu, bet tik pat labi mūsu trumpis varētu būt groza apakša. Es pieturēšos pie principa, ka uzvarēs tā komanda, kura vismazāk ielaidīs punktus savā grozā, nevis iemetīs pretinieku. Ļoti ceru, ka mums visiem kopā izdosies izveidot komandu, kura laukumā spēlēs no pirmās līdz pēdējai sekundei, un kurā visiem rūpētu tikai un vienīgi komandas interese."

Atgādinām, ka maija beigās "Ventspils" vienība paziņoja, ka pārtrauc sadarbību ar iepriekšējo treneri Gundaru Vētru, kura vadībā vienība LBL finālsērijā ar 1-4 zaudēja "VEF Rīga" basketbolistiem.

Štelmahers trenera karjeru uzsāka 2009.gadā, kļūstot par "Lietuvos Rytas" fārmkluba "Perlas" galveno treneri. Uz īsu brīdi Štelmaheram nācās uzņemties arī "Lietuvos Rytas" komandas vadīšanu, bet pēcāk atgriezās pie saviem "Perlas" spēlētājiem.

Pagājušajā sezonā "Perlas" komandu pārņēma Pasvales "Pieno žvaigždes", tomēr Štelmahers savu galvenā trenera amatu saglabāja. Aizvadītajā sezonā "Pieno Žvaigždes" piedalījās savas valsts čempionātā, regulārajā sezonā izcīnot piekto vietu, bet izslēgšanas mačos nepārvarot ceturtdaļfinālu. Komanda startēja arī Baltijas Basketbola līgā, regulārajā sezonā ierindojoties sestajā vietā.

Sava profesionālā spēlētāja karjeru Štelmahers uzsāka 1990. gadā, spēlējot Rīgas "ASK" sastāvā , turpmākos piecus gadus pārstāvēja Rīgas "Bonus" komandu, bet vēl pēc tam divus gadus "ASK/Brocēni/LMT". 1998. gadā Štelmahers pievienojas Krievijas klubam Saratovas "Avtodorozhnik", bet sezonu noslēdz Polijas komandā Zeļona Guras "Zastal". Vienu sezonu aizvadījis Polijas vienībā Vroclavas "Šlask", Štelmahers pārcēlās uz Turciju, kur pa sezonai spēlēja klubos Karšijakas "Pinar", Stambulas "Ulker". No 2002.- 2004. gadam Štelmahers pārstāvēja Slovēnijas komandu Ļubļanas "Olimpija", pēc tam turpmākās četras sezonas aizvadīja "Lietuvos Rytas" sastāvā. 2009. gadā sava spēlētāja karjeru viņš noslēdza Latvijas komandā "ASK Rīga" un Itālijas klubā "Veroli Prima".

Roberts Štelmahers Latviju ir pārstāvējis četros Eiropas čempionātos, kopā aizvadot 144 spēlēs. Divus gadus strādājis kā galvenā trenera asistents Latvijas vīriešu basketbola izlasē.