Latviešu aizsarga Jāņa Strēlnieka pārstāvētā Sanktpēterburgas "Spartak" trešdien pirmoreiz vēsturē izcīnīja Krievijas basketbola čempionāta bronzas godalgas.

Pēdējās kārtas spēlē "Spartak" savā laukumā dramatiskā cīņā ar 70:67 (13:16, 13:18, 20:15, 22:18) pārspēja Krasnojarskas "Jeņisej" basketbolistus.

Šajā mačā Strēlnieks uz laukuma pavadīja 15 minūtes un 42 sekundes un guva trīs punktus, realizējot vienīgos izpildītos soda un divpunktu metienus, taču aizmetot garām visus četrus trīspunktu raidījumus. Tāpat aizsarga kontā bija trīs rezultatīvas piespēles, pa vienai kļūdai un personiskajai piezīmei. Strēlnieks ieguva trīs efektivitātes koeficienta punktus.

Rezultatīvākais uzvarētāju rindās bija aizsargs Zaks Raits, kurš pretinieku grozā sameta 20 punktus.

Tikmēr "Jeņisej" rindās ar 24 punktiem izcēlās uzbrucējs Džerijs Džefersons, kura kontā arī 11 atlēkušās bumbas.

Vēl pusotru minūti līdz spēles beigām "Spartak" atradās iedzinējos ar 65:67, taču, pateicoties pretinieku kļūdām un garām aizmestiem metieniem, izdevās uzvarēt.

Šī bija Sanktpēterburgas vienības desmitā uzvara 18 spēlēs, kas sezonas noslēgumā kopvērtējumā dod trešo vietu desmit komandu konkurencē.

Krievijas čempionātā šosezon izslēgšanas spēles netiek aizvadītas un valsts čempiontitulu jau kārtējo reizi izcīnījuši Maskavas CSKA basketbolisti. Savukārt sudrabs pienāksies Maskavas apgabala "Himki" vienībai, kas būs Latvijas čempiones "VEF Rīga" pretiniece VTB bankas rīkotās Vienotās basketbola līgas (VBL) ceturtdaļfinālā.

Līdz ar Krievijas čempionātu "Spartak" komandai sezona noslēgusies, jo VTB Vienotajā līgā tā nespēja pārvarēt astotdaļfināla barjeru.

Strēlnieks šosezon VTB Vienotās līgas turnīrā aizvadīja 21 spēli, laukumā pavadīdams 24 minūtes un 43 sekundes. Ik mačā aizsargs vidēji guva 7,1 punktu un izdarīja 3,2 rezultatīvas piespēles, vidēji nopelnot 7,5 efektivitātes koeficienta punktus.

Savukārt Eiropas kausā Strēlnieks nospēlēja 14 spēles, laukumā pavadīja vidēji 26 minūtes un 19 sekundes, kā arī guva 4,3 punktus un izdarīja 3,4 rezultatīvas piespēles.

Citā Krievijas čempionāta spēlē trešdien neveiksmi piedzīvoja Vladivostokas "Spartak-Primorje" vienība, ko trenē latvieši Gundars Vētra, Mārtiņš Zībarts un Ēriks Visockis. Aizvadītajā mačā "Spartak-Primorje" savā laukumā ar 66:78 (17:19, 9:24, 23:17, 17:18) piekāpās Kazaņas "Unics" vienībai.

Sezonu "Spartak-Primorje" noslēgs svētdien ar maču pret Ļubercu "Triumf" vienību.

Krievijas čempionāta kopvērtējumā pašlaik "Spartak-Primorje" ar sešiem panākumiem 17 mačos atrodas priekšpēdējā, devītajā, pozīcijā.