"Sestdien, 3. decembrī "OlyBet" Latvijas Basketbola līgas spēlē Ventspilī Latvijas čempionvienība "Valmiera/ORDO" ar rezultātu 75:81 piedzīvoja zaudējumu pret BK "Ventspils"

Sezonas rezultatīvāko spēli ar 30 punktiem aizvadīja Jānis Kaufmanis.

Spēles rezultātu pirmajā uzbrukumā ar precīzu trejaci atklāja Jānis Kaufmanis, bet ventspilnieki atbildēja ar precīziem pustālajiem metieniem, pārņemot spēles vadību. Pēc centra spēlētāja Rolanda Zaķa precīza trīs punktu metiena mājinieki nostādīja vidzemniekus iedzinējos ar 3:9.

Pirmajā ceturtdaļā Ervīns Jonāts divreiz veica trīs punktu gājienus, realizējot divus punktus ar sodu un trāpot soda metienu. Tomēr kurzemnieki pārliecinoši saglabāja spēles vadību un pēc desmit nospēlētām minūtēm "Valmiera/ORDO" atradās iedzinējos ar 12:22.

Spēles otrajā ceturtdaļā valmieriešus cīņā veda Jānis Kaufmanis, uzsākot pakaļdzīšanos. Tālmetienus izdevās realizēt Rinaldam Mālmanim un Akselim Vairogam, bet Lauris Blaus divas reizes trieca bumbu grozā no augšas. Tā četras minūtes pirms puslaika pārtraukuma "Valmiera/ORDO" pietuvojās līdz divu punktu starpībai - 30:32. Ventspilniekiem izdevās nosargāt vadību, pateicoties Floriana Kempbela precīzajiem metieniem, bet pārtraukumā komandas devās pie rezultāta 32:36.

Otrajā puslaikā "Valmiera/ORDO" basketbolistiem neizdevās turpināt pirms pārtraukuma uzņemto tempu. Ventspilnieku rindās rezultatīvi spēlēja Aigars Šķēle, Edgars Zeļonis un Rolands Zaķis, trīs ar pusi minūtes pirms trešās ceturtdaļas noslēguma panākot 14 punktu pārsvaru mājiniekiem - 38:52.

Ceturkšņa noslēdzošajā minūtē pa metienam izdevās realizēt saspēles vadītājiem Raimondam Gabrānam un Damjēram Pitam, pirms noslēdzošās spēles daļas pietuvojot vidzemniekus līdz 46:55. Noslēdzošo ceturksni ar precīzu trejaci sāka Damjērs Pits, tomēr groza apakšā dominēja lietuvietis Edgars Žeļonis, saglabājot kurzemniekiem rezultāta pārsvaru.

Četras minūtes pirms spēles izskaņas Artūra Bērziņa tālmetiens samazināja starpību līdz desmit punktiem - 60:70. Spēles noslēdzošajās divās ar pusi minūtēs Jānis Kaufmanis darīja visu iespējamo, lai saglabātu "Valmiera/ORDO" izredzes uz panākumu. Valmieriešu aizsargs noslēdzošajās minūtēs guva 11 punktus, realizējot vairākus ļoti grūtus metienus. Tomēr pretējā komandā lieliski spēlēja Aigars Šķēle, noturot mājinieku pārsvaru. Saspringtā spēlē ar rezultātu 75:81 valmieriešiem nācās piedzīvot zaudējumu.

"Valmiera/ORDO" - BK "Ventspils" 75:81 (12:22, 20:14, 14:19, 29:26)

"Valmiera/ORDO": Kaufmanis J. 30 (8ab), Pits 15 (7rp), Blaus 8, Jonāts 8 (10ab), Bērziņš A. 6, Mālmanis 3, Vairogs 3, Gabrāns 2.

BK "Ventspils": Šķēle 21, Žeļonis 17, Kempbels 16, Zaķis 11 (11ab), Dīns 7, Ate 7, Lomažs 2, Ziediņš, Leimanis.