Zaudējumu Eiropas kausa ceturtdaļfināla pirmajā spēlē trešdien piedzīvoja Latvijas basketbolista Kristapa Valtera pārstāvētā Turcijas vienība Ankaras "Kolejliler", kas savā laukumā ar rezultātu 68:81 (20:21, 10:19, 14:20, 24:21) atzina Krievijas komandas Kazaņas "Unics" pārākumu, nopietni sarežģījot izredzes uz iekļūšanu nākamajā kārtā.

Mača pirmās desmit minūtes vienības cīnījās punkts punktā, nevienai no komandām nespējot noturēties drošā vadībā. Savukārt otrā ceturkšņa pirmajā pusē "Unics" basketbolisti guva desmit punktus pēc kārtas (36:25), būtiski laužot cīņas gaitu. Arī otrais puslaiks turpināja aizritēt Kazaņas kluba zīmē, mājiniekiem atbildot ar neregulāru precizitāti (56:41). Pēcāk Krievijas vienības spēlētāji turpināja veiksmīgi spēlēt uzbrukumā un aizsardzībā, sperot plašu soli pretim Eiropas kausa pusfinālam.

Valters laukumā pavadīja 33 minūtes un 54 sekundes, gūstot desmit punktus. Basketbolists realizēja vienu no trim divpunktu metieniem, divus no četriem tālmetieniem un abus soda metienus.

Tāpat latvieša rēķinā sešas rezultatīvas piespēles, piecas atlēkušās bumbas, divas kļūdas, viena pārķerta bumba, divas piezīmes un četri izprovocēti noteikumu pārkāpumi, kas deva 18 efektivitātes koeficenta punktus.

Atbildes spēle Kazaņā risināsies nākamajā nedēļā.

Kā zināms, citā ceturtdaļfināla pirmajā spēlē otrdien Jānis Strēlnieks guva 20 punktus, palīdzot viņa pārstāvētajai Ukrainas čempionvienībai Kijevas "Budiveļņik", ko vada Ainars Bagatskis, neitrālā laukumā Kauņā ar rezultātu 82:79 pārspēt Serbijas komandu Belgradas "Crvena Zvezda"

Izslēgšanas turnīrā pāru uzvarētāji tiek noskaidroti divu maču summā.

Kā zināms, Latvijas komanda "VEF Rīga" šoreiz nespēja pārvarēt sacensību pirmo posmu.