Latvijas čempionvienība basketbolā "VEF Rīga" svētdien Stepa Butauta piemiņas turnīra finālspēlē ar rezultātu 101:105 pagarinājumā zaudēja Kauņas "Žalgiris" komandai, informē Latvijas kluba oficiālā mājaslapa internetā.

"VEF Rīga" sastāvā šajā spēlē rezultatīvākais bija Kristaps Janičenoks, kurš guva 26 punktus, bet Donāts Zavacks izcēlās ar 21 punktu. Vēl Vils Danielss guva 16 punktus un Artūrs Strēlnieks sameta 12 punktus. "Žalgira" labā 26 punkti horvātam Marko Popovičam.

Spēles pirmās desmit minūtes aizritēja rezultatīvā basketbolā, kurā neliels pārsvars piederēja mājiniekiem (22:28). Lielāko daļu otrās ceturtdaļas šāds atstatums starp abām komandām saglabājās līdz pirmā puslaika beigās "Žalgiris" veica izrāvienu (39:51).

Trešās ceturtdaļas sākums vefiešiem izvērtās pagalam neveiksmīgs, jo īsā brīdī "Žalgiris" izvirzījās priekšā ar 21 punktu (39:60). "VEF Rīga" basketbolisti negrasījās padoties, atspēlēšanos sākot ar precīzu Kristapa Janičenoka tālmetienu. Vēlāk kapteinim ar veiksmīgām darbībām piebalsoja citi, kas trešās ceturtdaļas noslēgumā ļāva pietuvoties tikai līdz piecu punktu attālumam (63:68).

Iespaidīgo izrāvienu mūsējie turpināja arī ceturtās ceturtdaļas sākumā, izvirzoties vadībā ar trīs punktiem (71:68). Tuvojoties pamatlaika beigām, neliels pārsvars piederēja "Žalgirim", bet pēdējā minūtē divus trīspunktniekus iemeta vefietis Lūks Laukss, panākot pagarinājumu – 91:91. Tajā gan nedaudz veiksmīgāki izrādījās mājinieki, saspringtā spēlē izcīnot uzvaru (101:105).

Līdz ar šo spēli noslēdzās Stepas Butautas piemiņas turnīrs Kauņā, kurā "VEF Rīga" trijās spēlēs guva divas uzvaras. Nākamās pārbaudes spēles sekojošajā nedēļas nogalē Polijā (14. – 16. septembris), kurās komandas sastāvā gaidāmi arī abi Latvijas valstsvienības spēlētāji Dairis Bertāns un Kaspars Bērziņš.