Pagājušās sezonas valsts vicečempioni "Ventspils" piektdien "Aldaris" Latvijas Basketbola līgas (LBL) regulārā čempionāta mačā izbraukumā ar 89:62 (22:21, 25:11, 24:16, 18:14) pārliecinoši apspēlēja pagājušās sezonas bronzas ieguvējus "Jēkabpili".

Uzvarētāju labā 26 punktus guva amerikāņu viesspēlētājs Kvameins Mičels, bet 16 punkti Mārim Gulbim. Savukārt "Jēkabpils" rindās ar 15 punktiem atbildēja cits amerikānis Beznors Simonss, kamēr Sandis Silavs iemeta 11 punktus.

Abas komandas līdzvērtīgi cīnījās tikai pirmajā ceturtdaļā, kuras laikā vadībā atradās te viena, te otra komanda, bet ar viena punkta pārsvaru (22:21) pirmo ceturksni noslēdza viesi no Ventspils. Pašreizējie vicečempioni otro ceturtdaļu aizvadīja ļoti veiksmīgi, pirmā puslaika izskaņā pamanoties sasniegt jau 16 punktus pārsvaru - 47:31.

Otrajā puslaikā "Jēkabpils" basketbolistiem neizdevās rast pretargumentus "Ventspils" spēlei, turklāt viesi, spēlei ritot, audzēja savu pārsvaru, tam pārliecinoši pārsniedzot arī 20 punktus.

Pirms šī mača "Jēkabpils" piesaistīja amerikāņu centra spēlētāju Džūljusu Bruksu, kurš savā debijas mačā izcēlās ar trim punktiem.

Abas komandas pirmās šīs sezonas spēles aizvadīja otrdien - "Ventspils" ar 85:65 svinēja pārliecinošu uzvaru pār "Barons"/LDz vienību, bet "Jēkabpils" pagājušās sezonas bronzas fināla atkārtojumā negaidīti smagi ar 73:92 izbraukumā piekāpās "Liepāja"/"Triobet" spēlētājiem.

Kā zināms, pirmo negaidīto rezultātu LBL sacensībās šosezon trešdien sasniedza "Valmiera"/ORDO, kas ar 79:75 izbraukumā uzveica čempioni "VEF Rīga".

Tāpat šonedēļ "Jūrmala"/"Fēnikss" ar 60:53 pārspēja "Jelgavu", bet jaunpienācēja "Ogre" ar rezultātu 93:81 pieveica "Latvijas Universitātes" komandu.

Tikmēr vienpadsmitā turnīra komanda "Valka"/"Valga" sacensībās iesaistīsies sestdien, kad uzņems "Jūrmala"/"Fēnikss" basketbolistus.

Deviņas komandas, ieskaitot "Ventspili", šosezon savā starpā izspēlēs četrus apļus, bet divas - "VEF Rīga" un "Valka"/"Valga" ar visiem pretiniekiem spēlēs katra divas reizes. Izslēgšanas turnīrā piedalīsies sešas labākās komandas.

LBL reglamentā ieviesta viena izmaiņa saistībā ar finālsērijas izspēli. Tā ritēs līdz četrām uzvarām, pirmās divas spēles notiks tās komandas laukumā, kas pamatturnīrā ieņēmusi augstāku vietu, divas nākamās - pie pretiniekiem, bet nepieciešamības gadījumā pārējās spēles pēc sistēmas 1-1-1.

Šī gada pavasarī "VEF Rīga" pēc gada pārtraukuma triumfēja Latvijas čempionātā, finālsērijā ar 4-2 pieveicot pērnā gada čempioni "Ventspili".