Latvijas čempionvienība basketbola "Ventspils" Eiropas kausa izcīņas pirmā posma trešajā mačā savā laukumā trešdien, neskatoties uz izrāvienu pēdējā ceturtdaļā, ar rezultātu 72:81 (18:23, 16:24, 16:22, 22:12) zaudēja Karšijakas "Pinar" klubam no Turcijas.

Savukārt Latvijas vicečempioni basketbolā "VEF Rīga" Eiropas kausa izcīņas pirmā posma trešajā mačā izbraukumā trešdien ar rezultātu 70:84 (17:23, 20:28, 10:19, 23:14) zaudēja Krievijas komandai Sanktpēterburgas "Zeņit", kas turnīrā iepriekš cīnījās bez uzvarām.

"Ventspils" komandas labā 13 punktus guva amerikānis Mairs Četmens, 11 punktus iekrāja Artis Ate, bet pie desmit punktiem tika Akeslis Vairogs un Andrejs Gražulis.

"Ventspils" komanda iedzinējos nonāca jau līdz ar pirmajām spēles minūtēm. Viesi panāca 8:3 savā labā, bet laukuma saimnieki uz to atbildēja ar 7:0 izrāvienu, pārņemot vadību. "Pinar" vienība vadībā atgriezās pusotru minūti pirms pirmās ceturtdaļas beigām, bet atlikušajā laikā iekrāja piecu punktu handikapu. Otro ceturtdaļu viesi sāka ar 11:2 izrāvienu, panākot 34:22 sev par labu.

Pirmā puslaika turpinājumā "Pinar" komandas pārsvars uz brīdi sasniedza 17 punktus, bet atpūtā komandas devās pie rezultāta 47:34 par labu Turcijas klubam.

Lai arī trešās ceturtdaļas sākumā ventspilniekiem izdevās panākt deviņu punktu deficītu, turpmākajās minūtēs laukumā dominēja viesi, panākot 19 punktu pārsvaru. Uz brīdi "Pinar" atradās vadībā arī ar 20 punktiem, bet līdz ceturtdaļas beigām pārsvars saruka tikai par punktu.

Ceturtās ceturtdaļas pirmās četras minūtes "Ventspils" uzvarēja ar 10:0 un tādējādi atgriezās cīņā par uzvaru. Tiesa, tuvāk par astoņu punktu deficītu laukuma saimnieki netika, kas komandai lika piedzīvot otro zaudējumu trīs turnīra mačos.

Ar šo komandu ventspilnieki pirms divām sezonām tikās Eiropas Izaicinājuma kausā, piedzīvojot divus zaudējumus, turklāt tajā savulaik spēlējis vienības galvenais treneris Roberts Štelmahers.

Citās šīs grupas spēlēs otrdien Krievijas klubs Krasnodaras "Lokomotiv-Kubaņ" savā laukumā ar 87:46 (18:14, 27:12, 17:7, 25:13) sagrāva Saloniku PAOK komandu no Grieķijas, bet Polijas vienība Zelona Guras "Stelmet" trešdien savā laukumā ar 76:90 (16:17, 18:30, 25:22, 17:21) zaudēja Podgoricas "Budučnost Voli" basketbolistiem no Melnkalnes.

Pirms tam turnīrā ventspilnieki ar 82:75 savā laukumā uzvarēja "Budučnost Voli", kā arī 60:72 izbraukumā zaudēja "Lokomotiv-Kubaņ".

Pašlaik F grupā "Lokomotiv-Kubaņ" ir līderi ar trim uzvarām trīs spēlēs, PAOK un "Pinar" seko ar diviem panākumiem, "Ventspils" un "Budučnost Voli" kontā ir viena uzvara, bet "Stelmet" cīnās bez uzvarām.

Pēc pagājušās turnīra spēles "Ventspils" aizvadīja vienu maču Aldaris" Latvijas Basketbola līgā (LBL), kad ar 87:55 savā laukumā sagrāva "Saldus" komandu.

"Ventspils" komandai šajā turnīrā nav izvirzīts konkrēts uzdevums, jo Eiropas otrajā spēcīgākajā klubu turnīrā tā atgriezusies pēc sešu gadu pārtraukuma, iepriekšējās sezonās regulāri startējot Eiropas Izaicinājuma kausā.

Kā zināms, turnīrā Latviju pārstāv arī valsts vicečempioni "VEF Rīga".

"Ventspils" komanda Eiropas kausam kvalificējās kā iepriekšējās sezonas Latvijas čempione, bet "VEF Rīga" saņēma īpašo uzaicinājumu uz ULEB Eirolīgas kvalifikāciju, ko nespēja pārvarēt, un automātiski saņēma vietu Eiropas kausā.

Grupu turnīrā 36 komandas sadalītas sešās apakšgrupās, pa sešām komandām katrā, kas līdz 17.decembrim izspēlēs divu apļu turnīru. Pirms izlozes komandas, balstoties uz ģeogrāfisko principu, bija sadalītas divās apakšgrupās.

Sacensību otro posmu sasniegs četras katras grupas labākās komandas, kurām pievienosies astoņas vienības, kas nepārvarēs ULEB Eirolīgas sacensību pirmo posmu. Šīs 32 komandas tiks sadalītas astoņās grupās, pa četrām vienībām katrā, kas izspēlēs divu apļu turnīru laika posmā no 2015.gada 6.janvāra līdz 3.martam.

Otro posmu pārvarēs katras grupas divas labākās komandas, kas pēc tam izspēlēs astotdaļfinālu, ceturtdaļfinālu, pusfinālu un finālu. Izslēgšanas turnīrā visās fāzēs uzvarētāji tiks noskaidroti divu spēļu summā. Sacensību finālspēles gaidāmas 2015.gada 24. un 29.aprīlī. Sacensību uzvarētāji kvalificēsies 2015./2016.gada ULEB Eirolīgas turnīram.

Iepriekšējā sezonā Eiropas kausā triumfēja Spānijas komanda "Valencia Basket", kas finālā pieveica Krievijas vienību Kazaņas "Unics". Līdz ar to "Valencia Basket" automātiski kvalificējās ULEB Eirolīgas turnīram, bet "Unics" iepriekš pārvarēja ULEB Eirolīgas kvalifikāciju un arī spēlē Eiropas spēcīgāko komandu turnīrā.

No Latvijas komandām iepriekšējā sezonā "VEF Rīga" nespēja pārvarēt turnīra pirmo posmu.

Amerikānis Džeralds Robinsons "VEF Rīga" komandas labā guva 17 punktus, 14 no tiem iekrājot jau pirmajā puslaikā, bet bet otrais rezultatīvākais komandā ar 14 punktiem bija Mareks Mejeris.

Mača ievadā vadībā pabija abas komandas, bet pēc piecām ar pusi nospēlētām minūtēm rezultāts bija neizšķirts 13:13. Pirmās ceturtdaļas beigas daudz sekmīgāk aizvadīja laukuma saimnieki, iekrājot sešu punktu pārsvaru, bet otrās ceturtdaļas pirmajā minūtē "Zeņit" pārsvars sasniedza desmit punktus - 27:17. Rīdzinieki spēja pietuvoties līdz sešu punktu atstatumam, bet laukuma saimnieki uz to atbildēja ar 9:0 izrāvienu, kas komandai deva vadību ar 36:21.

Turpinājumā "Zeņit" komandas pārsvars bija nemainīgi stabils, puslaika pārtraukumā "VEF Rīga" pārstāvjiem dodoties ar 14 punktu deficītu.

Trešajā ceturtdaļā "VEF Rīga" pie punktiem netika pirmo sešu minūšu garumā, šajā laikā "Zeņit" basketbolistiem izveidojot jau 27 punktu pārsvaru. Pēc šī pavērsiena rīdzinieki cīņā par uzvaru vairs neatgriezās, netiekot tuvāk par 19 punktu atstatumu. Atpalicību Latvijas kluba pārstāvjiem nedaudz izdevās samazināt vien mača pēdējās divās minūtēs.

"Zeņit" vienība šajā vasarā tika pārformēta uz Ļubercu "Triumf" kluba bāzes. Iepriekš Sanktpēterburgas vīriešu basketbolu pārstāvēja "Spartak" komanda, kuru iepriekšējā sezonā vadīja latvieši Gundars Vētra un Mārtiņš Zībarts, taču pēc pagājušās sezonas klubs tika izformēts.

Citviet šajā grupā trešdien Stambulas "Bešiktaš" basketbolisti no Turcijas uzņem Krievijas vienību Maskavas apgabala "Himki", bet Ungārijas klubs Solnokas "Olaj KK" savā laukumā tiekas ar Ļubļanas "Union Olimpija" no Slovēnijas.

Iepriekš turnīrā rīdzinieki ar 65:94 izbraukumā piedzīvoja sagrāvi pret "Himki" komandu, bet vēlāk savā laukumā ar 71:61 apspēlēja "Olaj KK".

D apakšgrupā pašlaik divas uzvaras ir "Himki" komandai, bet pārējās vienības iekrājušās pa vienam panākumam.

Pēc pagājušās nedēļas spēles pret "Olaj KK" komandu rīdziniek aizvadīja VTB bankas rīkotās Vienotās basketbola līgas (VBL) cīņu, kad ar 71:70 izbraukumā pārspēja Minskas "Cmoki" no Baltkrievijas.

"VEF Rīga" komandai šajās sacensībās izvirzīts uzdevums pārvarēt pirmo turnīra posmu. Sacensībās vienība startē piekto gadu pēc kārtas.

Kā zināms, šajā turnīrā Latviju pārstāv arī valsts čempioni "Ventspils".