Pie pirmās uzvaras 2012.gada Eiropas čempionāta finālturnīrā otrdien tika Čehijas futbola izlase, kas A grupas otrās kārtas mačā, pateicoties pirmajās minūtēs gūtajiem diviem vārtiem, ar 2:1 (2:0) pieveica Grieķiju.

Čehija pēc uzvaras saglabā cerības iekļūt ceturtdaļfinālā, bet Grieķijai pēc zaudējuma sarežģīja savu nākotni. EURO 2012 A grupā vēl vakarā Polija tiksies ar Poliju, bet pēdējā spēļu kārtā Čehija spēlēs pret Poliju un Krievija pret Grieķiju. Atgādinām, ka turnīra pirmajās spēlēs Grieķija un Polija cīnījās neizšķirti 1:1, bet Krievija ar 4:1 pieveica Čehiju.

Čehijai vārtus guva Petrs Jiračeks un Vaclavs Pilaržs, bet grieķiem – Teofanis Gekas.

EURO 2012 laikā katras spēles laikā izvēlies savu Spēles Zvaigzni un nobalso!
$t1='cehija'; $t2='griekija'; include("/www/htdocs/sport/includes/projects/euro2012/delfistar/bestplayer5.inc");?>

Čehi teicami iesāka maču, līdz sestajai minūtei izvirzoties vadībā ar 2:0. Trešajā minūtē Tomašs Hibšmens ieraudzīja Jiračeku, kurš rāvās soda laukumā, atdeva piespēli, un Jiračeks pārspēja grieķu vārtsargu. Bet vēl pēc trīs minūtēm Gebre Selassie izgāja pa labo malu, iegāja soda laukumā, noturēja bumbu laukumā un vēl atdeva piespēli gar grieķu vārtiem, kur kritienā starp diviem grieķiem vārtus pamanījās gūt Pilars.

Čehu uzbrukumus turpinājumā grieķiem izdevās apturēt , bet 21.minūtē grieķi saņēma citu "tricienu" – maiņu pēkšņi pieprasīja pieredzējušais vārtsargs Kosts Čalkias, kura vietu ieņēma Sifakis. Grieķija lēnām pārņēma iniciatīvu, bet 41.minūtē arī raidīja bumbu čehu vārtos – tomēr guvums netika skaitīts, jo pirms tam bija fiksēts noteikumu pārkāpums.

Otrajā puslaikā 53.minūtē čehi paši uzdāvināja vārtus. Pēc piespēles soda laukumā Petrs Čehs kļūdījās tverot bumbu (patraucēja arī aizsargs) un Gekas iesita tukšos vārtos.

Spēles turpinājumā uz brīdi cīņa kļuva brīžiem rupja, dažās epizodēs grieķi arī piekopa savu "aktiera mākslu", bet pēdējās minūtēs Grieķija visus pūliņus veltīja uzbrukumam. Lai gan grieķi vairāk kontrolēja bumbu, tomēr līdz bīstamām situācijām grieķi netika.

Grieķija - Čehija 1:2 (0:2)
Vārtu guvēji: Fanis Gekas (53.min.) - Petr Jiraček (3.min.), Vaclav Pilar (6.min.)
Brīdinājumi: Torossidis (34.min.), Papadopoulos (56.min.), Salpingidis (57.min.) - Rosicky (27.min.), Jiracek (36.min.), Kolar (65.min.)
Noraidījumi: - - -
Galvenais tiesnesis: Stephane Lannoy (Francija)

Grieķija (4-3-3): Kostas Chalkias ( Michalis Silfakis 23') - Giannis Maniatis, Kyriakos Papadopoulos, Giorgos Samaras, Giorgos Karagounis, Dimitris Salpingidis, Vassilis Torossidis, Giorgos Fotakis ( Fanis Gekas 46'), Jose Katsouranis, Kostas Katsouranis, Kostas Fortounis ( Kostas Mitroglou 71')

Čehija: 4-5-1: Petr Cech; Theodor Gebre Selassie, Michal Kadlec, Tomas Sivok, David Limbersky, Tomas Rosicky (Daniel Kolar 46', Frantiske Rajtoral 90'), Jaroslav Plasil, Vaclav Pilar, Milan Baros ( Tomas Pekhart 63'), Tomas Hubschman, Petr Jiracek