2016. gada Eiropas futbola čempionāta jeb EURO 2016 spēlē Islandes izlase sagādāja pārsteigumu un atņēma punktus F grupas galvenajai favorītei Portugālei, cīnoties neizšķirti 1:1.

Islandes izlasei šī bija debijas spēle Eiropas čempionāta finālturnīrā, un tai jau pirmajā mačā izdevās iegūt vēsturisku punktu.

Jau spēles sākumā Islandei bija izdevība gūt vārtus, bet Gilfi Sigurdsonam ar diviem mēģinājumiem neizdevās iedabūt bumbu vārtos. Turpinājumā spēles gaitu kontrolēja Portugāle, un 20. minūtē Nani nespēja pārspēt teicami spēlējošo pretinieku vārtsargu Hannesu Halldorsonu. Tomēr 11 minūtes vēlāk Nani pēc ātras saspēles no tuvas distance guva golu un izvirzīja portugāļus vadībā.

Otrajā puslaikā vajadzēja vien piecas minūtes, lai Islande izlīdzinātu rezultātu. Portugāles izlase aizsardzībā pieļāva rupju kļūdu un atstāja Birkiru Bjarnasonu nepiesegtu. Viņš saņēma piespēli no laukuma malas un no gaisa raidīja bumbu vārtos. Portugāļi atkal sāka aktīvi spēlēt uzbrukumā, izveidojot labus momentus, bet uzbrukumus noslēgt tā arī neizdevās. Islandei četras minūtes pirms pamatlaika beigām bija izdevība izraut uzvaru, kad Alfreds Finbogasons spēcīgi sita, bet vārtsargs Rui Patrisiu savu komandu glāba.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kur var aplūkot detalizētu mača aprakstu.

$duelID=415;$eventID=13;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>