Aleksejs Šveds šajā mačā guva 26 punktus, no kuriem 22 viņš sameta otrajā puslaikā, Timofejs Mozgovs pievienoja 15 punktus un 10 atlēkušās bumbas, bet 11 punkti Vitālija Fridzona kontā. Grieķijas izlasē 25 punktus sameta Niks Kalatess, savukārt 19 punktus pievienoja Georgios Printezis.

Rādīt visus spēlētājus

Krievijas izlase spēles iesākumā izvirzījās vadībā ar 13:9, tomēr pēc tam Grieķija sāka darboties veiksmīgāk, panākot 24:17. Arī turpinājumā Grieķijai izdevās turēties vadībā un kontrolēt notikumus laukumā, puslaiku noslēdzot ar sešu punktu pārsvaru (37:31). Krievijas izlase trešās ceturtdaļas izskaņā deficītu jau samazināja līdz diviem punktiem, taču noslēdzošās ceturtdaļas ievadā krieviem izdevās iespaidīgs izrāviens, kas ļāva pārņemt vadību, kuru izdevās nosargāt līdz beigām.

Krievijas izlases pretinieki pusfinālā būs Itālijas un Serbijas ceturtdaļfināla pāra uzvarētāji.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kur var lasīt detalizētu mača aprakstu.

Eurobasket 2017, 1/4 fināls: Grieķija - Krievija
Aleksejs Šveds šajā mačā guva 26 punktus, Timofejs Mozgovs pievienoja 15 punktus un 10 atlēkušās bumbas, bet 11 punkti Vitālija Fridzona kontā. Grieķijas izlasē 25 punktus sameta Niks Kalatess, savukārt 19 punktus pievienoja Georgios Printezis.
Grieķija - Krievija 69:74. Spēlē noslēgusies!Krievijas izlase iesoļo "Eurobasket 2017" pusfinālā, kur tiksies ar Serbijas un Itālijas pāra uzvarētājiem.
Grieķija - Krievija 69:72Hvostons un Fridzons iemeta pa vienam soda metienam, tādējādi Krievijas pārsvars izskaņā kļuva vēl lielāks. 12 sekundes pirms pamatlaika beigām Kalatess trāpīja tālmetienu dodot vēl cerību savai komandai.
Grieķija - Krievija 66:70Burusis Grieķijas deficītu samazināja līdz minimumam ar diviem soda metieniem, taču 44 sekundes pirms pamatlaika beigām Hvostovs Krievijai atkal panāca četru punktu pārsvaru.
Grieķija - Krievija 64:68Spēle kļuva daudz saspringtāka ceturtās ceturtdaļas vidū un punkti vairs tik raiti nekrājās nevienai no komandai. Kalatess rezultatīvi noslēdza divus Grieķijas uzbrukumus, bet tad Šveds realizēja vienu soda metienu.
Grieķija - Krievija 59:67Šveds arī mača nākamajās epizodēs bija rezultatīvs, bet pēc Mozgova precīzā metiena Grieķija ņēma minūtes pārtraukumu
Grieķija - Krievija 59:63Arī Fridzons izcēlās ar diviem punktiem un realizētu soda metienu, taču vēlāk nepatīkamu savainojumu guva Dmitrijs Kulagins. Fridzons un Šveds ar soda metieniem ļāva Krievijas izlasei nostiprināt vadību spēlē.
Grieķija - Krievija 59:58Nākamajās epizodēs abas komandas savos uzbrukumos guva pa trim punktiem, bet pēc Kalatesa 2+1 punktu gājiena grieķi atkal izvirzījās vadībā.
Grieķija - Krievija 53:55Šveds turpināja Krievijas izlasi nest uz saviem pleciem otrajā puslaikā, un noslēdzošās ceturtdaļas ievadā viņš guva četrus punktus pēc kārtas, ļaujot savai komandai pārņemt vadību spēlē.
Grieķija - Krievija 53:51. Noslēgusies 3. ceturtdaļa. Šveda pustālais sasniedza mērķi, bet 18 sekundes pirms trešdaļas beigām viņš noslēdza ātro uzbrukumu un rezultātu izlīdzināja. Burusis tomēr izskaņā prata iedabūt bumbu grozā un atgūt vadību Grieķijai.
Grieķija - Krievija 51:47Krievijas izlase turpināja spēlēt veiksmīgi, un Kulagins iemeta divus soda metienus, taču pēcāk pie soda metieniem tika Papanikolau, kurš apturēja Krievijas 8:0 izrāvienu.
Grieķija - Krievija 49:45Šveds un Voroncevičs īsā laika posmā guva sešus punktus pēc kārtas Krievijas izlasei.
Grieķija - Krievija 49:39Šveds vēlreiz guva trīs punktus, bet Krievija neizmantoja iespēju samazināt deficītu vēl vairāk, un Kalates ar diviem punktiem atkal Grieķija pārsvaru palielināja.
Grieķija - Krievija 47:36Burusis saņēma bumbu groza tuvumā un izdarīja precīzu metienu, savukārt pāris epizodes vēlāk Slukas guva divus punktus, panākot +11.
Grieķija - Krievija 43:36Printezis ātri trešās ceturtdaļas sākumā realizēja tālmetienu, bet pēc pāris sekundēm Šveds uzreiz atbildēja ar to pašu. Šveds vēlāk guva vēl divus punktus, bet Printezis realizēja tālmetienu.
Grieķija - Krievija 37:31. Sācies 2. puslaiks.
Grieķijas izlasei izdevies no spēles izslēgt Alekseju Švedu, kurš guvis tikai četrus punktus, bet Krievijas izlasē rezultatīvākais ir Timofejs Mozgovs ar 11 punktiem. Grieķijas izlasē Georgios Pritenzis guvis 12 punktus, bet Nika Kalatesa kontā 10 punktiem.
Grieķija - Krievija 37:31. Noslēdzies 1. puslaiks. Dmitrijs Kulagins realizēja pustālo metienu, bet Grieķijas pēdējais uzbrukums nebija rezultatīvs.
Grieķija - Krievija 37:29Fridzons saņēma piespēli un iemeta metienu atlēcienā, pēc turpinājumā punkti vairākos uzbrukumos netika gūti. Vēlāk Printezis Grieķija guva divus punktus četros soda metienu mēģinājumos.
Grieķija - Krievija 35:27Hvostovs devās tuvāk grozam un meta precīzi ar vienu roku, apturot grieķu deviņu punktu izrāvienu, bet tad Mozgovs guva divus punktus, nopelnīja soda metienu un to realizēja.
Grieķija - Krievija 35:22Pēc minūtes pārtraukuma Grieķija izspēlēja līdz Kalatesa brīvam tālmetienam, bet pāris epizodes vēlāk viņš noslēdza grieķu pretuzbrukumu pēc pārtvertas bumbas. Printezis no groza apakšas un Slukas ar pustālo metienu turpināja Grieķijas izrāvienu
Grieķija - Krievija 26:22Fridzons ceturtdaļas iesākumā realizēja brīvu tālmetienu no stūra, taču uzreiz otrā laukuma galā Papanikolai ieguva atlēkušo bumbu uzbrukumā un iemeta vieglus divus punktus. Vēlāk Švedam izdevās divpunktnieks atlēcienā.
Grieķija - Krievija 24:17. Noslēgusies 1. ceturtdaļaCeturtdaļas izskaņā Krievijas līderis Šveds saņem jau otro piezīmi. Kalatess realizē tikai vienu sodiņu. Krievijas uzbrkums nesekmīgs un arī girēki pēdējās sekundēs neiemet
Grieķija - Krievija 19:15Pagaidām ļoti spraigi rit spēle punkts punktā. Pāris neveiksmīgi Krievijas uzbrukumi un lēnīga atgriešanās aizsardzībā ļauj Grieķijai būt vadībā.
Grieķija - Krievija 7:8Ar Kosta Sluka aktivitātēm grieķi izvirzījās vadībā 5:2, bet Mozgovs un Šveds rada problēmas Grieķijas izlasei abos galos.
Stambulas arēnā izskanējušas himnas, vēl 3 minūšu iesildīšanās. Tad spēle sāksieshttps://twitter.com/FIBA/status/907995648808701952
Krievijas izlases uzbrukuma līderis ir Aleksejs Šveds, kurš ir komandas "motors". Viņš ar vidēji spēlē gūtajiem 23,7 punktiem ir otrs rezultatīvākais turnīra spēlētājs. Grieķiem pagaidām rezultatīvākais ir Kosts Sluks (vidēji 16,2 punkti spēlē)
Latvijas izlase pēc mača ilgi neuzkavējās Stambulā un jau ir atgriezusies Rīgā. http://www.delfi.lv/sports/news/eurobasket/zinas/bagatskis-pec-atgriesanas-maksimums-butu-paveikts-ja-majas-butu-pirmdien.d?id=49235225
Šī dueļa uzvarētājs piektdien pusfinālā tiksies Serbijas un Itālijas cīņas uzvarētāju. Otrā pusfināla dalībnieki noskaidrojās vakar - Eiropas čempioni spāņi spēlēs ar Latvijas pāridarītājiem slovēņiem
Diemžēl, vakar "Eurobasket 2017" dalību noslēdza Latvija. Par sniegumu mūsējiem nav ko kaunēties, bet klusībā mērķēts bija uz kaut ko augstāku...http://www.delfi.lv/sports/news/eurobasket/zinas/latvijas-sapnis-izplen-asa-cina-pret-punktu-masinu-sloveniju.d?id=49234769
"Eurobasket 2017" ceturtdaļfināla cīņas Stambulā turpinās ar Grieķijas un Krievijas dueli. Krievijas komanda priekšsacikstēs Stambulas grupā bija trešā, bet 1/8 finālā no turpmākas dalības izslēdza spēcīgo Horvātiju. Tikmēr grieķi ar grūtībām iekļuva izslēgšanas turnīrā, pēdējā spēlē uzvarot Poliju, bet pēc tam 1/8 finālā apbēdināja Telavivas grupas uzvarētāju Lietuvu.