Bez vārtu guvumiem Latvijas "SMScredit.lv Virslīgas" futbola čempionāta pirmās kārtas spēlē sestdien palika pagājušās sezonas spēcīgākā komanda Daugavpils "Daugava", kas cīnījās 0:0 (0:0) ar Rīgas "Daugavu".

Cīņa bija līdzvērtīga un sīva, tomēr uzvarētājs Daugavpilī tā arī netika noskaidrots.

Tikmēr pārliecinošu uzvaru izcīnīja "Ventspils" futbolisti, kas ar 4:0 (2:0) savā laukumā sagrāva "Jelgavu".

Jau pirmajā puslaikā divus vārtus guva Jurijs Žigajevs, kurš 21.minūtē realizēja 11 metru soda sitienu, bet 36 minūtē ar skaistu tālsitienu panāca jau 2:0. Savukārt otrajā puslaikā uzvarētājiem pa reizei precīzi bija arī gruzīns Tornike Tarhnišvili un Vitālijs Smirnovs.

Kā ziņots, čempionāts sākās piektdien, kad "Liepājas metalurgs" savā laukumā ar 4:0 pieveica "Metta"/"Latvijas Universitāte" (LU) komandu.

Pirmā kārta noslēgsies svētdien Jūrmalas "Spartaks" Kauguros tiksies ar čempionāta jaunpienācējiem Ilūkstes NSS, bet vicečempioni "Skonto" uzņems "Jūrmalas" komandu.

Šīs sezonas turnīrā desmit klubi līdz nākamā gada novembrim sacentīsies trīs apļos. Iepriekšējā sezonā desmit komandas aizvadīja četru apļu cīņas.

Pagājušajā gadā Daugavpils "Daugava" virslīgas čempionātā triumfēja pirmoreiz vēsturē, bet vietu valsts spēcīgāko klubu saimē zaudēja "Gulbene".

Sezonas beigās vietu virslīgā zaudēs desmitās vietas ieguvēji, kurus nomainīs pirmās līgas uzvarētāji, bet devītais spēcīgākais klubs divās pārspēlēs spēkosies ar otrās līgas otru labāko komandu.

Čempionāta vadība uz šo sezonu turnīram piesaistījusi ģenerālsponsoru "SMScredit.lv". Bez ģenerālsponsora valsts spēcīgākā futbola līga iepriekš bija kopš 2010.gada.