Pagājušās sezonas "SynotTip" Latvijas futbola virslīgas rezultatīvākais spēlētājs Dāvis Ikaunieks svētdien Jihlavas "Vysočina" komandai palīdzēja cīnīties neizšķirti Čehijas čempionāta otrās kārtas spēlē.

Jihlavas komanda viesos nospēlēja 1:1 (0:1) ar Liberecas "Slovan", kas iepriekšējā sezonā izcīnīja trešo vietu un sasniedza UEFA Eiropas līgas grupu turnīru.

Ikaunieks spēli sāka starta vienpadsmitniekā un 87.minūtē tika nomainīts.

Mača rezultātu 12. minūtē pēc meistarīgas individuālas spēles pretinieku soda laukumā atklāja "Slovan" uzbrucējs Milans Barošs, kurš 2005. gadā kopā ar Anglijas premjerlīgas klubu "Liverpool" triumfēja UEFA Čempionu līgā.

Tiesa, deviņas minūtes pirms pamatlaika beigām Jihlavas komandai izdevās panākt izlīdzinājumu, jo 11 metru soda sitienu realizēja maķedoniešu aizsargs Jani Urdinovs.

Vēstīts, ka pirmās kārtas spēlē Ikaunieks guva vārtus pret titula aizstāvētāju Plzeņas "Viktoria", taču "Vysočina" piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 1:2.

Ar trim punktiem divās spēlēs "Vysočina" kopvērtējuma tabulā atrodama 11. pozīcijā.

Pagājušajā sezonā Ikaunieks virslīgā, pārstāvot čempioni "Liepāju", izcēlās ar 15 precīziem sitieniem, kas bija labākais rādītās līgā, bet šosezon Latvijas čempionātā viņš izpildīja piecus precīzus sitienus.

Jūnija sākumā Dāvis Ikaunieks debitēja Latvijas pieaugušo izlasē, turklāt šajā mačā ar Igauniju viņš laukumā devās, nomainot savu jaunāko brāli Jāni.

Iepriekšējā sezonā "Vysočina" komanda Čehijas čempionāta kopvērtējumā ar 31 punktu 30 spēlēs ieņēma 11. vietu starp 16 vienībām. Pagājušajā sezonā Čehijas čempionātā spēlēja arī citi Latvijas futbolisti Kaspars Gorkšs, Valērijs Šabala un Renārs Rode, kuri karjeras turpina Latvijā, Slovākijā un Dienvidāfrikas Republikā.