Aizvadītajā nedēļas nogalē, sestdien, sākās 2010./2011.gada Latvijas čempionāts telpu futbolā. Pirmās kārtas cīņās uzvaras izcīnīja visi favorīti, turklāt savus pretiniekus pārspējot itin pārliecinoši.

Gods atklāt šīs sezonas čempionātu tika ISMA un Ventspils FK "Honda" vienībām. Tieši šajā mačā bija vērojama vislīdzīgākā spēkošanās. "Studenti" jau sestajā minūtē ieguva divu vārtu pārsvaru, bet ventspilnieki 26.minūtē panāca izlīdzinājumu 2:2. Mača izskaņā veiksme uzsmaidīja ISMA vienībai, kuras labā 37.minūtē uzvaras vārtus guva Sergejs Vasjkovs.

Kā nākamās laukumā devās FC "Raita" un FK "Jelgava - Monarch" vienības. Pirms spēles neliela priekšroka tika atvēlēta Jelgavas komandai, kas savu favorītu statusu apliecināja arī laukumā - 4:1. Dublis Vitālija Pojarkova rēķinā.

Mačā starp pašreizējiem vicečempioniem "Raba" un "TSI Futsal Team" īsta cīņa diemžēl izpalika - Sergejs Vasiļjevs jau pirmajā minūtē atklāja rezultātu, bet līdz pārtraukumam "Raba" iekrāja itin komfortablu trīs vārtu pārsvaru - 3:1. Otrā puslaika sākumā "TSI" vienus vārtus atguva, taču spēles turpinājumā laukumā pilnībā dominēja vicečempioni, galā izcīnot pārliecinošu uzvaru 7:1. Pirmo "hat trick" šajā čempionātā guva Dmitrijs Jakovļevs, bet dublis Maksima Seņa kontā.

Visbeidzot, pirmās kārtas pēdējā mačā laukumā devās pašreizējie čempioni un superkausa ieguvēji "Nikars" un vēl vienas augstskolas komanda - RTU. Lai arī pirmie savu rēķinu atklāja "studenti", tomēr mača turpinājumā izteikts pārsvars piederēja "Nikars" vīri, kuru rindās ar "pokeri" izcēlās Igors Dacko, turklāt pirmos trīs savus vārtus gūstot apmēram piecu minūšu laikā, bet divi precīzi sitieni Alekseja Baranova rēķinā. Mača gala rezultāts - 6:1.

Otrās kārtas mači notiks sestdien, 30.oktobrī. Trīs spēles - 11:00, 12:40 un 14:20 - tiks aizvadītas Rīgas OSC, bet viena - 14:00 - Sporta hallē "Pārventa" Ventspilī. Intriģējošākā solās būt cīņa starp RTU un "TSI Futsal Team" komandām (pērn 2:2, 6:6), taču pārsteigumi iespējami arī citos mačos.

Čempioni sāk ar zaudējumu

Dienu vēlāk, 24.oktobrī, sākās arī Rīgas čempionāts 1.līgā. Sākās ar "saldo ēdienu" - atklāšanas mačā tikās pērnās sezonas čempioni un vicečempioni - FC "Nīco" un "LSPA/LaSport". Skaistā, intriģējošā cīņā minimālu uzvaru 2:1 izcīnīja "sudrabotie" LSPA studenti.

Dienas otrajā mačā laukumā tikās Latvijas čempionvienības "Nikars" fārmklubs "Sportima-Nikars" un 1.līgas debitanti "Free". Nedaudz negaidīti, debitanti demonstrēja itin sakarīgu sniegumu un favorītiem piekāpās tikai ar 1:4. Divi vārti Andra Kangara rēķinā.

Nākamajā spēlē laukumā devās vēl viens fārmklubs - "Beitar-FXF-Raita" un vēl vieni debitanti - "Rīnūži-Strong". Diemžēl šajā mačā cīņa izpalika - pārliecinoša "Beitar-FXF-Raita" uzvara 6:0. Dublis Alekseja Bezpalova rēķinā.

Nopietna cīņa izpalika arī nākamajā spēlē, kurā 1.līgas cīņās rūdītā "Kreiss" vienība ar 7:0 sagrāva debitantus "TUC/FTA". Divus vārtus guva Maksims Ļevčenko.

Visbeidzot, pēdējā mačā tikās vēl vieni debitanti FK "Reāls" un "New Project". Neskatoties uz pirmā puslaika pirmajā pusē zaudētajiem diviem vārtiem, "Reāla" vīri pretiniekiem izrādīja visnotaļ cienījamu pretestību, zaudējot vien ar 0:4.

Pirmā kārta brīva bija "RFS Flaminko" vienībai.

Otrās kārtas spēles tiks aizvadītas sestdien, 30.oktobrī, no pulksten 16:00 Rīgas OSC parketa laukumā. Pirmo maču aizvadīs "RFS Flaminko" (pret "Beitar-FXF-Raita"), interesanta cīņa varētu izvērsties starp debitantiem "TUC/FTA" un "Free" (pērn 2.līgā 4:3, 4:5), kā arī starp "New Project" un "Kreiss" vienībām (pērn 3:5, 8:3).