Gatavojoties rudenī paredzētajam 2017. gada UEFA Eiropas U-17 čempionāta kvalifikācijas priekšsacīkšu turnīram, Latvijas jauniešu futbola izlase laika posmā no 23. augusta līdz 4. septembris aizvadīs treniņnometni, kuras ietvaros galvenā trenera Igora Stepanova vadītā komanda startēs XXXI starptautiskajā "Syrenka Cup 2016" turnīrā, kuru tradicionāli organizē Polijas Futbola asociācija, informēja Latvijas Futbola federācija.

Paplašinātajā kandidātu sarakstā iekļauti 23 futbolisti. Komanda vienkopus pulcējās otrdien "Mercure Riga Centre hotel" telpās, no kurienes devās uz treniņnometnes norises vietu Lietuvas pilsētā Marijampolē. Valstsvienības treniņu pēc apstiprinātā darba plāna notiks Marijampoles pilsētas stadionā. Tikmēr turnīra norises vietā Polijas galvaspilsētā Varšavā komanda plāno ierasties pirmdien, 29. augustā. Atpakaļ Rīgā valstsvienība ieradīsies svētdien, 4. septembrī vēlu vakarā.

2017. gada UEFA Eiropas čempionāta kvalifikācijas priekšsacīkšu turnīrā Latvijas U-17 jauniešu futbola izlase ielozēt vienā apakšgrupā ar Bosniju un Hercegovinu, Krieviju un Moldovu. Šī turnīra spēles notiks šogad 23., 25. un 28. septembrī Moldovā.

"Syrenka Cup 2016" turnīra ievadā Latvija tiksies ar Novēģijas vienaudžiem, bet nākamie pretinieki kļūs zinām vēlāk.

Turnīra nolikums paredz, ka kopējā pieteikumā drīkst iekļaut 18 spēlētājus. Atbilstoši izlozei - komandas turnīra pirmajā posmā sadalītas divās apakšgrupās. Interesanti, ka katrā grupā spēles notiks pēc kausa izspēles sistēmas. Tikmēr turnīra finālā 3. augustā tiksies attiecīgi "A" un "B" grupas uzvarētāji, kamēr pārējās komandas spēlēm par pārējām vietām kopvērtējumā. Vienas spēles garums paredzēts 2 x 40 minūtes, pārtraukums 15 minūtes.

Ja spēles pamatlaikā tiek fiksēts neizšķirts rezultāts, uzvarētājs uzreiz tiks noteikts pēcspēles 11 metru soda sitienu sērijā (bez papildlaika). Spēles laikā katrai komandai atļautas 7 spēlētāju maiņas, kuras jāveic ne vairāk kā trijās pauzēs. Nopelnīto divu brīdinājumu vai sarkanās kartiņas dēļ futbolistam nāksies izlaist nākamo spēle šajā turnīrā. Turnīra spēles apkalpos Polijas Futbola asociācijas licencētie tiesneši. Pašreizējie "Syrenka Cup" trofejas īpašnieki ir Rumānijas jaunie futbolisti.