Latvijas U-21 futbola izlase 2019.gada Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas cikla spēlē piektdien viesos ar 0:3 (0:3) zaudēja spēcīgajai Nīderlandei.

Latvijas U-21 futbolisti četrās spēlēs divreiz nospēlējuši neizšķirti un divreiz cietuši zaudējumus.

Nīderlandes jaunie futbolisti jau no pirmajām minūtēm dominēja laukumā, Latviju vairākas reizes no vārtu zaudējuma glābjot vārtsargam Vladislavam Kurakinam. Spēles 15.minūtē latvieši tika pie pirmās iespējas gūt vārtus, taču neizdevās izmantot pēc stūra sitiena izveidojušos burzmu pretinieku soda laukumā.

Pāris minūtes vēlāk nīderlandiešu futbolists Usama Idrisi ar tālšāvienu pārspēja Kurakinu, kurš nenoreaģēja un pretiniekiem vieglā veidā ļāva atklāt cīņas rezultātu. Savukārt otros vārtus mājinieki guva spēles 34.minūtē, kad Stīvens Bergvjins soda laukumā ar muguru pret vārtiem saņēma bumbu un raidīja to Latvijas cietoksnī.

Pirmā puslaika pēdējā minūtē pēc Latvijas futbolista pārkāpuma savā soda laukumā pretinieki ieguva tiesības izpildīt 11 metru soda sitienu, kuru realizēja Bārts Ramselārs, panākdams jau 3:0.

Arī otrajā puslaikā laukumā saimniekoja nīderlandieši, taču palielināt pārsvaru uz rezultāta tablo viņiem neizdevās. Latvijas futbolisti vien piecas minūtes pirms pamatlaika beigām izpildīja pirmo sitienu pretinieku vārtu rāmī, taču mājinieku vārtsargs droši tvēra bumbu, neļaudams viesiem gūt goda vārtus.

Latvijas futbolisti kvalifikācijas cikla ievadā jūnijā nospēlēja neizšķirti 0:0 ar Andoru, bet trīs mēnešus vēlāk cīnījās 1:1 pret spēcīgo Ukrainu, kā arī ar 0:3 zaudēja Anglijai, kuras kandidātu sarakstā bija 13 futbolisti, kuri šovasar kļuva par U-20 Pasaules kausa ieguvējiem.

Tikmēr nīderlandieši pirms tam aizvadījuši divus mačus, septembrī cīnoties 1:1 ar Angliju un ar 0:2 zaudējot Skotijai.

D apakšgrupā pa četriem punktiem ir divus mačus aizvadījušajām Ukrainai, Nīderlandei un Anglijai, trīs punktus vienīgajā mačā guvusi Skotija, divi punkti ir Latvijas kontā, bet viens Andorai.

Latvijas U-21 futbolisti 10.oktobrī Liepājā uzņems Skotiju, bet gadu noslēgs mēnesi vēlāk, kad viesosies pie Skotijas.

Salīdzinot ar iepriekšējo sasaukumu, Latvijas U-21 izlasei nevarēs palīdzēt šajā ciklā vienīgos vārtus guvušais uzbrucējs Roberts Uldriķis, kurš iekļauts Latvijas nacionālās izlases kandidātu sarakstā Pasaules kausa kvalifikācijas cikla noslēdzošajām spēlēm ar Fēru salām un Andoru. Tikmēr kandidātu sarakstu papildinājis pussargs Ņikita Juhņevičs, bet nav aizsarga Kristera Krista Gulbja.

Latvijas U-21 futbola izlases kandidātu sarakstā iekļauti talantīgie pussargi Jānis Grīnbergs un Andrejs Cigaņiks, kuri atrodas Vācijas bundeslīgas kluba Gelzenkirhenes "Schalke 04" sistēmā. Tāpat ārzemēs spēlē arī vārtsargs Kristaps Zommers, kurš pārstāv Itālijas pēc spēka trešās līgas klubu "Pordenone", bet Kiprā spēlē aizsargs Antonijs Černomordijs.

Tikmēr Nīderlandes izlases kodolu veido vietējo klubu spēlētāji, kuri pārstāv tādas slavenas komandas kā Amsterdamas "Ajax", Eindhovenas PSV un Roterdamas "Feyenoord". Roterdamas kluba aizsargi Žeremaijs Sentžusts un Kevins Dikss septembrī bija laukumā arī UEFA Čempionu līgas spēlēs. Tāpat Nīderlandes izlasē spēlē šīs valsts leģendas Patrika Kluiverta dēls Džustins, kurš ir "Ajax" kluba audzēknis.

Kvalifikācijas turnīrā deviņu apakšgrupu uzvarētāji izcīnīs ceļazīmes uz finālturnīru, savukārt četras labākās otro vietu ieguvējas ar labākajiem rādītājiem spēlēs pret pirmo līdz piekto vietu ieguvušajām komandām savās apakšgrupās, iekļūs izslēgšanas spēļu kārtā, kurā tiks noskaidrotas vēl divas finālturnīra dalībnieces.

Eiropas U-21 izlašu finālturnīrs 2019.gada vasarā notiks Itālijā un Sanmarīno.

Iepriekšējā Eiropas čempionāta kvalifikācijā U-21 izlasēm Latvija savā apakšgrupā palika piektā sešu komandu konkurencē, taču pēdējā spēlē sensacionāli uzvarēja Beļģijas vienaudžus.

Latvijas U-21 izlases kandidātu saraksts spēlēm ar Nīderlandi un Skotiju:

vārtsargi - Vladislavs Kurakins ("Riga"), Kristaps Zommers ("Pordenone", Itālija);

aizsargi - Viktors Litvinskis ("Riga"), Antonijs Černomordijs ("Pafos", Kipra), Vladislavs Sorokins (RFS), Dāvis Sandis Strods, Rendijs Šibass (abi - "Metta"/LU);

pussargi - Vladislavs Fjodorovs, Eduards Emsis (abi - "Metta"/LU) Ingars Stuglis (Jūrmalas "Spartaks"), Krišs Kārkliņš, Raivis Jurkovskis, Andris Krušatins (visi - "Liepāja"/"Mogo"), Kristaps Liepa, Daniils Hvoiņickis (abi - RFS), Andrejs Cigaņiks, Jānis Grīnbergs (abi - Gelzenkirhenes "Schalke 04", Vācija), Ņikita Juhņevičs ("Riga");

uzbrucēji - Mārtiņš Ķigurs, Marks Kurtišs (abi - "Liepāja"/"Mogo"), Devids Dobrecovs ("Grobiņa"), Ņikita Ivanovs ("Metta"/LU).