Latvijas U-21 vīriešu futbola izlase 2015.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra otrajā spēlē ceturtdien Jūrmalā ar rezultātu 0:2 (0:2) zaudēja spēcīgajiem Šveices vienaudžiem.

Abus vārtus Šveices izlase guva jau pirmajā puslaikā, kad izcēlās Anglijas klubam Londonas "Fulham" piederošais pussargs Pajtims Kasami un Šveices čempionvienībā "Basel" spēlējošais pussargs Darko Jevtičs. Vārti tika gūti attiecīgi 24. un 36.minūtē.

Spēles pirmajā puslaikā izpaudās Šveices izlases pārsvars, taču Latvijas izlase atbildēja ar aktīvu presingu pa visu laukumu, kas sākotnēji deva rezultātu. Pirmos vārtus Šveices izlase guva no 11 metru soda sitiena atzīmes, kad pretinieku savā soda laukumā nogāza Latvijas izlases vārtsargs Dmitrijs Grigorjevs, bet otros vārtus viesi guva pēc Latvijas izlases presinga mazināšanās un nesaprašanās savā soda laukumā.

Otrajā puslaikā Šveices izlase turpināja kontrolēt cīņas gaitu un bija ļoti tuvu trešajiem gūtajiem vārtiem, bet Latvijas izlase brīžiem spēja pietuvoties sāncenšu vārtiem un tika pie divām labām iespējam izcelties, kuras gan palika neizmantotas.

Šveice var lepoties ar vienu no spēcīgākajām jauniešu sistēmām Eiropas futbolā, par ko liecina 2011.gada Eiropas U-21 čempionātā izcīnītā otrā vieta.

Šajā spēlē Latvijas izlasei varēja palīdzēt aizsargi Vitālijs Jagodinskis un Kārlis Plendišķis, kuri dažādu iemeslu dēļ iepriekš augustā nepiedalījās pārbaudes spēlē pret Gruziju. Tāpat izlasē atkal bija iekļuvis Francijas futbolists Igors Rejs, kurš dzimis Rīgā, bet sastāvā nebija Denisa Rakela un Valērija Šabalas, kuri šoreiz atkal palīdz pieaugušo izlasei.

Jagodinskis un Plendišķis laukumā pavadīja visas 90 minūtes, bet Rejs cīņā iesaistījās uz maiņu 65.minūtē.

Kandidātu sarakstā tika iekļauts 21 futbolists, tostarp divi vārtsargi, septiņi aizsargi, deviņi pussargi un trīs uzbrucēji.

Kā ziņots, kvalifikācijas turnīra piektās apakšgrupas pirmajā spēlē 11.jūnijā Latvijas izlase iepriekšējā galvenā trenera Mariana Pahara vadībā savā laukumā ar rezultātu 4:0 pārspēja Lihtenšteinas futbolistus.

Turpinājumā Latvijas U-21 valstsvienībai, kuru kopš Pahara stāšanās pieaugušo valstsvienības galvgalī vada Dainis Kazakevičs, šogad vēl paredzēts oktobrī uzņemt Ukrainu, bet novembrī aizvadīt izbraukuma mačus pret Lihtenšteinu un Horvātiju.

Kazakeviča debijas mačā augusta vidū pārbaudes spēlē Latvija ar 0:4 piedzīvoja smagu zaudējumu savā laukumā pret Gruziju.

Pašlaik kvalifikācijas turnīra piektajā apakšgrupā trīs punkti vienā spēlē ir Horvātijai un Šveicei, bet Latvija tikusi pie trim punktiem divos mačos. Tikmēr Ukraina dalību sacensībās vēl nav uzsākusi, bet Lihtenšteinas kontā ir divi zaudējumi.

Latvijas U-21 futbola izlases kandidātu saraksts Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlei ar Šveici:

vārtsargi - Dmitrijs Grigorjevs ("Skonto"), Raivo Varažinskis ("Liepājas metalurgs");

aizsargi - Dmitrijs Hmizs, Reinis Flaksis (abi - "Liepājas metalurgs"), Kārlis Plendišķis ("SV Wilhelmshaven", Vācija), Vitālijs Barinovs ("Ventspils"), Edijs Joksts (Oldemas "Athletic", Anglija), Aleksejs Giļņičs ("Vasby United", Zviedrija), Vitālijs Jagodinskis (Kijevas "Dinamo", Ukraina);

pussargi - Edgars Vardanjans, Mārtiņš Milaševičs (abi - "Metta"/"Latvijas Universitāte"), Iļja Šadčins, Roberts Savaļnieks (abi - "Liepājas metalurgs"), Edgars Jermolajevs (Daugavpils "Daugava"), Gļebs Kļuškins (Rīgas "Daugava"), Daniils Ulimbaševs, Artjoms Loginovs (abi - "Jūrmala"), Vjačeslavs Isajevs ("Skonto");

uzbrucēji - Artūrs Karašausks ("Skonto"), Valērijs Čistjakovs (Rīgas "Daugava"), Igors Rejs ("Royal White Star", Beļģija).