Foto: Zigismunds Zālmanis (NIKON)

Latvijas Futbola federācija (LFF) jautājumu par Krišjāņa Kļaviņa pielaišanu vai nepielaišanu LFF prezidenta vēlēšanām varētu lemt nākamajā nedēļā, informē LFF.

Visticamāk, Kļaviņa jautājums tiks iekļauts 22. martā paredzētās LFF valdes sēdes dienas kārtībā.

Atgādinām, ka Kļaviņš ir iesniedzis savu kandidatūru LFF prezidenta vēlēšanām, taču viņa kandidatūra oficiāli joprojām nav apstiprināta. Februāra beigās LFF valde pirmo reizi skatīja Kļaviņa kandidatūras atbilstību, taču lēmumu nepieņēma, šo jautājumu uzticot LFF Disciplinārlietu komisija.

Savukārt LFF Disciplinārlietu komisija šo jautājumu nespēja izskatīt divās sēdēs, bet pagājušajā piektdien ar trešo mēģinājumu lēma šo lietu nodot atpakaļ LFF valdei ar motivējumu, ka "nevajadzētu pielaist organizācijas prezidenta amata vēlēšanām".

LFF DK uzskata, ka ir pietiekošs pierādījumu kopums, kas liek secināt, ka Kļaviņš varētu būt veicis darbības, kuras ir pretrunā ar godīgas spēles principiem un ir veicis darbības, kas ir pretrunā ar Latvijas futbola Ētikas kodeksu, līdz ar to DK ieskatā Kļaviņš nevar tikt apstiprināts par LFF prezidenta kandidātu.

Ņemot vērā konstatēto, ka prezidenta kandidātu pieteikumu izvērtēšana un apstiprināšana pirms kongresa, saskaņā ar LFF statūtiem, ir LFF Valdes kompetencē, LFF DK nodevusi lietu tālākai izskatīšanai LFF Valdei.

"Iepazīstoties ar minēto lēmumu, ir skaidri redzams, ka DK faktiski pilda pasūtījumu ārpus savas kompetences: pašā lēmumā ir norādīts, ka vienīgais pamatojums manas rīcības izvērtēšanai, atzīstot, ka es neesmu Disciplinārā reglamenta subjekts, ir "LFF valdes un Komitejas (Ētikas) lēmums". Taču neviens LFF darbību reglamentējošais normatīvais akts šādu "izvērtēšanu", jeb drīzāk "biedru tiesu" labākajās padomju tradīcijās, neparedz un DK rīcībai nav tiesiskā pamata," savu viedokli pēc DK lēmuma pauda Kļaviņš. "Jau paša DK sēdes gaita lika saprast, ka lēmums jau ir iepriekš pieņemts, neatkarīgi no sniegtajiem paskaidrojumiem - par to liecina īpašais "slēgtais" režīms, nepielaižot presi, kā arī aizliegums veikt audio ierakstu. Man nav ko slēpt, bet, acīmredzami, DK nebija ieinteresēta sabiedrības informētībā par notiekošo."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!