Pagājušās sezonas Latvijas čempioni futbolā "Liepāja" sestdien bez liekām grūtībām sasniedza valsts kausa ceturtdaļfinālu.

"Liepāja" rezultatīvā mačā izbraukumā ar 5:2 (3:1) apspēlēja otrās līgas vienību Rīgas "Caramba".

Kurzemes kluba labā ar trim vārtiem jeb "hat-trick" šajā mačā atzīmējās uzbrucējs Edgars Gauračs.

Tiesa, šaubas par liepājnieku pārākumu šajā mačā neradās, jo viņi jau pēc 30 spēlētām minūtēm atradās vadībā ar 3:0, bet 32.minūtē gruzīns Giorgijs Diakvnišvili guva Rīgas kluba pirmos vārtus.

Savukārt 65.minūtē ar saviem otrajiem vārtiem cīņā Gauračs panāca 4:1, bet neilgu brīdi vēlāk Diakvnišvili guva savus otros vārtus mačā. Septiņas minūtes līdz spēles beigām Gauračs guva arī savus trešos vārtus, bet pašā pamatlaika izskaņā "Caramba" no 11 metru soda sitiena atzīmes varēja gūt trešos vārtus, taču mājinieku pūliņus pārliecinoši atvairīja liepājnieku vārtsargs Krišjānis Zviedris.

Sestdien astotdaļfināla kārtas maču aizvada arī virslīgas komanda "Daugavpils", kas izbraukumā spēkojas ar citu pirmās līgas vienību "Tukums 2000"/TSS.

Svētdien kausa astotdaļfināla izspēle turpināsies ar četriem mačiem, kuros virslīgas līdere Jūrmalas "Spartaks" viesosies pie vienas no pirmās līgas vājākajām komandām "Jēkabpils"/JSC, Staicelē pie vietējiem "Bebriem" ciemosies "Riga" futbolisti, pirmās līgas līdere "Babīte" tiksies ar "Metta"/Latvijas Universitāte komandu un iepriekšējo trīs gadu Latvijas kausa ieguvēja "Jelgava" izbraukumā sacentīsies ar valsts titulētāko futbola komandu Rīgas "Skonto".

Savukārt pirmdien "Ogre" uzņems RFS futbolistus, bet 25. jūlijā Rēzeknes FA/BJSS savā laukumā tiksies ar "Ventspili".

"SynotTip" Latvijas futbola virslīgas komandas turnīrā iesaistās tieši no astotdaļfināla fāzes, kur tās sagaida pirmo divu posmu astoņas spēcīgākās vienības. Šajā turnīra stadijā virslīgas vienības nevarēja tikt salozētas vienā pārī, turklāt tās savus mačus aizvadīs izbraukumā.

Kā zināms, pagājušās sezonas Latvijas kausa finālā "Jelgava" ar 1:0 uzvarēja "Spartaka" komandu.

Ceturtdaļfināla mači risināsies jau 2017. gadā.