Četrkārtējā Latvijas čempionvienība telpu futbolā "Nikars" ceturtdien Jelgavā UEFA telpu futbola kausa izcīņas pamatturnīra pirmajā mačā ar 4:7 (1:3) zaudēja Ungārijas čempioniem Ģēras "Eto".

Laukuma saimnieki zaudētājos nokļuva pirmā puslaika ceturtajā minūtē, bet 11.minūtē brazīliete Vevē panāca neizšķirtu 1:1. Tiesa, līdz pirmā puslaika beigām "Eto" vienība izcēlās ar diviem bezatbildes vārtiem, kuru gaitā otros vārtus cīņā guva Zoltāns Drots.

Otrā puslaika sākumā viesi panāca jau 5:1 savā labā, taču tad trīs bezatbildes vārtus guva "Nikars" pārstāvji Igors Dadko, Vadims Atamaņukovs un brazīlietis Sidnejs, panākot cerīgo 4:5. Tomēr cīņas noslēdzošās pusotras minūtes laikā "Eto" futzālisti guva vēl divus vārtus, liekot turnīra saimniekiem to sākt ar zaudējumu.

Pirmajā otrās grupas pirmās kārtas cīņā Spānijas šī brīža labākās futbola organizācijas "Barcelona" telpu futbola komanda ar 9:0 (6:0) sagrāva Bosnijas un Hercegovinas vienību Trebiņes "Leotar".

Nākamajos mačos "Nikars" piektdien spēkosies ar "Leotar", bet svētdien tiksies ar "Barcelona" futzālistiem.

Pirms turnīra sākuma visas četras komandas pauda gatavību nodrošināt vietu nākamajā kārtā.

Kopumā UEFA telpu futbola kausa turnīrā spēlē 49 Eiropas klubi no 48 valstīm. Priekšsacīkšu kārtā spēlēja 28 komandas, savukārt vēl 17 komandas iesaistīsies pamatturnīrā. Priekšsacīkšu kārtas spēles notika no 13. līdz 21.augustam, kur septiņās apakšgrupās notika viena apļa turnīri kādā no komandu mājvietām. Pamatturnīrā iekļuva septiņu apakšgrupu uzvarētāji.

Savukārt pamatturnīrā sešu apakšgrupu uzvarētāji kopā ar sešām otro vietu ieguvējām iekļūs elites raundā, kur tām pievienosies pēc reitinga izliktie četri Eiropas spēcīgākie klubi.

Savukārt UEFA telpu futbola kausa izcīņas finālturnīrā iekļūs elites raunda četru apakšgrupu uzvarētāji. Finālturnīrs notiks kādā no komandu mājvietām 2012.gada aprīlī.

Jau vēstīts, ka "Nikars" pagājušā sezonā ceturto reizi kļuva par Latvijas spēcīgāko telpu futbola komandu.