Četrkārtējā Latvijas čempionvienība telpu futbolā "Nikars" piektdien Jelgavā notiekošā UEFA telpu futbola kausa izcīņas pamatturnīra otrajā spēlē pašās mača beigās spēja panākt neizšķirtu 3:3 (1:1) ar Bosnijas un Hercegovinas vienību Trebiņes "Leotar", nopelnot pirmo punktu turnīrā.

Rezultātu cīņas devītajā minūtē atklāja mājinieku komandas pārstāvis Vadims Atamaņukovs, kuram tas bija otrais vārtu guvums turnīrā, savukārt 15.minūtē ar komandas pirmo sitienu pretinieku vārtu rāmī 1:1 panāca Savo Andričs.

Otrajā puslaikā iniciatīva piederēja "Nikars" komandai, taču biežie centieni gūt vārtus deva pretēju efektu, kad 30. un 38.minūtē divreiz precīzs bija Miljans Viko, panākot 3:1 pretinieku labā.

Cīņas pēdējās minūtēs "Nikars" vienība gan prata izraut neizšķirtu. Vispirms 70 sekundes pirms mača beigām vienus vārtus atspēlēja Igors Dacko, arī gūstot savus otros vārtus turnīrā, bet 26 sekundes vēlāk 3:3 panāca Andrejs Šustrovs.

Tikmēr vēl vienā šīs grupas otrās kārtas cīņā Spānijas šī brīža labākās futbola organizācijas "Barcelona" telpu futbola komanda tika pie sava otrā panākuma turnīrā, ar 8:2 (3:1) pārspējot Ungārijas čempionus Ģēras "Eto".

Pirmās kārtas cīņās ceturtdien "Nikars" ar 4:7 zaudēja "Eto", bet "Barcelona" ar 9:0 sagrāva "Leotar" komandu.

Līdz ar to šajā grupā pēc divām spēļu kārtām pirmo vietu ar sešiem punktiem ieņem "Barcelona", "Eto" ar trim punktiem atrodas otrajā pozīcijā, bet "Nikars" un "Leotar" vienības nopelnījušas pa vienam punktam.

"Barcelona" komanda jau nodrošinājusi pirmo vietu grupā un ceļazīmi uz otro kārtu, kamēr Latvijas klubam ir ļoti teorētiskas izredzes izcīnīt otro vietu.

Pēdējā mačā "Nikars" svētdien tiksies ar "Barcelona" futzālistiem.

Pirms turnīra sākuma visas četras komandas pauda gatavību nodrošināt vietu nākamajā kārtā.

Kopumā UEFA telpu futbola kausa turnīrā spēlē 49 Eiropas klubi no 48 valstīm. Priekšsacīkšu kārtā spēlēja 28 komandas, savukārt vēl 17 komandas iesaistīsies pamatturnīrā. Priekšsacīkšu kārtas spēles notika no 13. līdz 21.augustam, kur septiņās apakšgrupās notika viena apļa turnīri kādā no komandu mājvietām. Pamatturnīrā iekļuva septiņu apakšgrupu uzvarētāji.

Savukārt pamatturnīrā sešu apakšgrupu uzvarētāji kopā ar sešām otro vietu ieguvējām iekļūs elites raundā, kur tām pievienosies pēc reitinga izliktie četri Eiropas spēcīgākie klubi.

Savukārt UEFA telpu futbola kausa izcīņas finālturnīrā iekļūs elites raunda četru apakšgrupu uzvarētāji. Finālturnīrs notiks kādā no komandu mājvietām 2012.gada aprīlī.

Jau vēstīts, ka "Nikars" pagājušajā sezonā ceturto reizi kļuva par Latvijas spēcīgāko telpu futbola komandu.LETA