"Kaut šie jaunumi ir nepatīkami, man tomēr ir daudz kam pateikties," izteicās Muamba. "Es pateicos Dievam, ka esmu dzīvs. Tāpat izsaku vislielāko cieņu ārstu komandai, kas mani nekad nepameta."

"Tāpat vēlos pateikties visiem tiem, kuri mani atbalstīja visu manu karjeru. Liels paldies Boltonas kluba faniem, kuri ir vienkārši neticami," atzina Muamba. "Esmu laimīgs, ka šajā smagajā laikā man bija ģimenes un draugu atbalsts."

24 gadus vecais Muamba 17.martā Anglijas Futbola asociācijas (FA) kausa izcīņas ceturtdaļfināla spēlē pret Totenhemas "Hotspur" vienību pēkšņi zaudēja samaņu un ārsti ilgstoši cīnījās par viņa dzīvību.

Muamba pēc piedzīvotās sirds apstāšanās bijis faktiski miris vairāk nekā stundu.

Futbolists pēc pārciestās sirdsdarbības apstāšanās ilgstoši atradās Londonas slimnīcas intensīvās aprūpes nodaļā, bet 16.aprīlī viņš beidzot tika izrakstīts no slimnīcas.

Kaut Muambas atveseļošanās laiks tika raksturots kā brīnumains, vienmēr bija daudz diskusiju par to, vai viņš kādreiz atkal varētu spēlēt futbolu.

"Kopš pārciestās sirdstriekas un izrakstīšanas no slimnīcas man bija pozitīva pārliecība, ka es kādu dienu varētu atsākt spēlēšanu un atkal pārstāvēt Boltonas "Wanderers" komandu," teica Muamba. "Kā daļa no mana atveseļošanās procesa bija tas, ka pagājušajā nedēļā devos uz Beļģiju, lai turpmāk lūgtu medicīnisko palīdzību vienam no vadošajiem kardiologiem."

"Tomēr saņemtās ziņas acīmredzami nav tas, ko es cerēju sagaidīt, tāpēc man nākas paziņot par profesionālā futbolista karjeras beigšanu. Futbols bija mana dzīve kopš pusaudža gadiem, un tas man ir devis tik daudz iespēju," teica Muamba. "Neskatoties ne uz ko, es mīlu šo spēli un varu uzskatīt sevi par laimīgu, ka man bija iespēja spēlēt futbolu visaugstākajā līmenī."

Kā ziņots, Muamba pārcēlās no dzimtās Kongo Demokrātiskās Republikas (KDR) uz Angliju 11 gadu vecumā. Viņš ir spēlējis arī Anglijas U-21 valstsvienībā.

Aizvadītajā sezonā Boltonas "Wanderers" ieņēma 18.vietu premjerlīgas čempionāta noslēguma kopvērtējumā. Šosezon komanda spēlēs valsts otrās spēcīgākās līgas - "Championship" - turnīrā.