Latviešu hokejista Rodrigo Ābola gūtie vārti ceturtdien nodrošināja "Rīgas" komandai uzvaru Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) regulārā čempionāta spēlē, ar rezultātu 5:3 (1:0, 2:3, 2:0) pārspējot Sanktpēterburgas "Serebrjanije ļvi" vienību.

Šajā spēlē pa ripai iemeta Rustams Begovs, Nikolajs Jeļisejevs, Krišs Lipsbergs, Ābols un Andris Siksnis, kurš ripu raidīja jau tukšos pretinieku vārtos.

Siksnim šajā spēlē arī divas rezultatīvas piespēles.

Mača rezultātu 13.minūtē atklāja Begovs, bet otrās trešdaļas sākumā Nikolajs Jeļisejevs rezultāta starpību dubultoja. Pēc tam viesiem izdevās vienu vārtus atgūt, bet Lipsbergs vēlāk panāca jau 3:1 rīdzinieku labā.

Līdz otrā perioda izskaņai Sanktpēterburgas komanda gan pamanījās rezultātu izlīdzināt, bet mača 41.minūtē Ābols guva ceturtos vārtus "Rīgas" labā, atkal vadībā izvirzot mājiniekus. Vēlāk tie izrādījās arī uzvaras vārti.

Turpinājumā starp abām komandām aizritēja asa cīņa, neiztrūkstot arī bez grūstīšanās. Minūti pirms pamatlaika beigām "Serebrjanije ļvi" komanda nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, un ripu tukšos viesu vārtos raidīja Siksnis.

Jau vēstīts, ka pirmajā šo abu komandu tikšanās reizē trešdien "Rīga" piedzīvoja pārliecinošu zaudējumu ar 0:5.

Līdz šim smagāko neveiksmi "Rīgas" komanda bija piedzīvojusi sezonas sākumā, kad ar 0:4 savā laukumā piekāpās Balašihas MVD vienībai. No septiņām šosezon piedzīvotajām neveiksmēm trijās "Rīgas" komanda nav spējusi gūt vārtus.

Čempionāta turpinājumā pirmdien "Rīga" uzņems citu Sanktpēterburgas klubu SKA-149.

Šīs sezonas 24 spēlēs rīdzinieki tagad piedzīvojuši sešus zaudējumus pamatlaikā, bet oktobra astoņos mačos tika pie septiņiem panākumiem. Savukārt pēdējās sešās spēlēs, kas notikušas novembrī, "Rīga" izcīnījusi tikai divas uzvaras.

Iepriekšējās nedēļas divās spēlēs rīdziniekiem nepalīdzēja galvenais treneris Leonīds Tambijevs, kurš kopā ar Latvijas U-20 izlasi piedalījās Sergeja Žoltoka piemiņas turnīrā Rīgā.

"Rīgas" komandai MHL turnīrā ir arī viena tehniskā uzvara, jo no sacensībām izslēgta Ungārijas vienība Budapeštas "Patriot". Līdz ar to Rietumu konferences kopvērtējumā pašlaik "Rīga" ar 50 punktiem 24 spēlēs joprojām ieņem piekto vietu.

Savukārt "Serebrjanije ļvi" vienība ar 29 punktiem 24 mačos ieņem šīs konferences 16.pozīciju.

Pēc "Patriot" komandas izslēgšanas MHL regulārajā čempionātā palikušas 39 komandas no septiņām valstīm, kas sadalītas divās konferencēs un četrās divīzijās. Pēc regulārās sezonas izslēgšanas spēlēm kvalificēsies katras konferences 16 spēcīgākās vienības.

Trīs iepriekšējās sezonās Leonīda Tambijeva vadītā "Rīgas" komanda spēja iekļūt Harlamova kausa izcīņas turnīrā, tomēr allaž jau pirmajā kārtā zaudēja Mitišču "Atlanti" komandai.