Latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons pirmdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta mačā guva savus otros vārtus sezonā, kamēr viņa pārstāvētā Bufalo "Sabres" komanda izbraukumā ar 2:3 (1:0, 1:1, 0:1, 0:1) pagarinājumā piekāpās Vašingtonas "Capitals".

Girgensons šajā mačā laukumā pavadīja tikai astoņas minūtes un septiņas sekundes, kuru laikā veica divus metienus pa pretinieku vārtiem, pielietoja divus spēka paņēmienus un dueli noslēdza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Zīmīgi, ka Girgensons vārtus nebija guvis jau 21 mačā pēc kārtas, turklāt viņa pasīvais sniegums ietekmējis hokejista spēles laiku, kas pēdējās spēlēs palicis ļoti ierobežots. Savukārt iepriekšējās 13 spēlēs latvietis bija palicis vispār bez rezultativitātes punktiem.

Šosezon Girgensons 25 spēlēs guvis divus vārtus un veicis trīs rezultatīvas piespēles, iekrājot negatīvu lietderības koeficientu -4.

Tieši latvietis atklāja šī mača rezultātu, kad sestajā minūtē skaistā pretuzbrukumā pārspēja mājinieku vārtsargu Breidenu Holtbiju. Otrās trešdaļas ievadā Džejs Bīgls gan panāca izlīdzinājumu, bet mirkli vēlāk "Sabres" guva vārtus, kas aizmugures stāvokļa dēļ netika ieskaitīti. Tiesa, 36.minūtē viesus atkal vadībā izvirzīja Kails Okposo.

Tomēr tie bija noslēdzošie viesu vārti šajā mačā, bet 54.minūtē partnera mesto ripu pielaboja "Capitals" hokejists Markuss Jūhansons. Pamatlaiks noslēdzās ar neizšķirtu 2:2, bet pagarinājuma trešajā minūtē tieši Jūhansons nodrošināja mājiniekiem uzvaru.

"Sabres" komanda šosezon 25 spēlēs tikusi pie 24 punktiem, kas dod priekšpēdējo, 15. vietu Austrumu konferencē. Tikmēr Atlantijas divīzijā Bufalo vienība ir pēdējā, astotajā, pozīcijā.

Tikmēr "Capitals" ar 31 punktu 24 spēlēs ir Austrumu konferences sestajā pozīcijā.

Nākamo maču "Sabres" aizvadīs jau otrdien, kad uzņems Edmontonas "Oilers".