Debiju Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa mačā piedzīvojis latviešu vārtsargs Tampabejas "Lightning" komandā Kristers Gudļevskis, kurš mača pēdējās minūtēs nomainīja savu kolēģi Andersu Lindbaku.

"Lightning" Stenlija kausa pirmās kārtas otrajā mačā ar rezultātu 1:4 (0:0, 0:2, 1:2) savā laukumā piekāpās Monreālas "Canadiens" hokejistiem, sērijā līdz četrām uzvarām nonākot iedzinējos ar rezultātu 0-2.

Līdz spēles 52.minūtei Tampabejas komandas vārtus sargāja Lindbaks, kurš atvairīja 20 no 23 pretinieku komandas metieniem. Tad laukumā tika sūtīts Gudļevskis, kurš sev atvēlētajā laikā tika galā ar diviem no trim metieniem.

"Lightning" komandai vienīgos vārtus guva Tedijs Parsels, bet uzvarētājiem divas reizes ripu vārtos raidīja Renē Borkss, bet pa vieniem vārtiem sameta Brendans Galagers un Deivids Dešarnē

Atgādinām, ka Gudļevskis šajā sezonā kļuvis par pirmo spēlētāju hokeja vēsturē, kurš spēlējis NHL, Amerikas Hokeja līgā (AHL), Austrumkrasta hokeja līgā (ECHL) un olimpiskajās spēlēs.

Gudļevskim ir iespējas nākamajā spēlē doties laukumā kā pamatvārtsargam, jo "Lightning" pirmais vārtsargs Bens Bišops šajā sērijā, visticamāk, nevarēs palīdzēt komandai.