Latvijas hokeja izlases uzbrucēja Ronalda Ķēniņa pārstāvētā Šveices komanda Cīrihes "Lions" otrdien svinēja uzvaru Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) Čempionu līgas ceturtdaļfināla pirmajā spēlē.

"Lions" viesos ar rezultātu 1:0 (0:0, 0:0, 1:0) pārspēja Čehijas klubu Liberecas "Bili Tygri".

Vārtus Cīrihes vienības labā guva šveicietis Inti Pestoni, kurš bija precīzs trešā perioda piektajā minūtē.

Ķēniņš šajā mačā nospēlēja 12 minūtes, veica vienu metienu pa vārtiem un tika pie neitrāla lietderības koeficienta.

Atbildes spēle pēc nedēļas notiks Cīrihē, pusfinālā iekļūstot uzvarētājai divu maču summā.

Pusfinālā šī pāra uzvarētāja tiksies ar Šveices kluba "Bern" un Zviedrijas vienības Vekšes "Lakers" ceturtdaļfināla uzvarētāju. Otrdien šī pāra pirmajā spēlē savā laukumā ar rezultātu 3:2 (1:0, 1:0, 1:2) uzvarēja Bernes kluba hokejisti.

Vēl otrdien Čehijas komanda Tršinecas "Ocelārži" savā laukumā ar rezultātu 3:1 (0:0, 0:1, 3:0) pārspēja Zviedrijas vienību Jēvles "Brynas". Tikmēr ar "hat-trick" otrdien atzīmējās čehu uzbrucējs Jans Suss, kurā palīdzēja Čehijas komandai Brno "Kometa" viesos spēlēt neizšķirti 3:3 (2:1, 1:1, 0:1) ar Somijas vienību Jiveskiles JYP.

Šajā sezonā IIHF Čempionu līgas dalībnieku skaits tika samazināts no 48 uz 32 komandām, turklāt kvalificēties turnīram varēja vien pēc sportiskajiem rezultātiem.

Grupu kārtā 32 klubi bija salozēti astoņās apakšgrupās, bet pēc tam 16 labākās vienības iekļuva "play-off" sacensībās. Pirmajās trijās izslēgšanas turnīra kārtās labākos noteiks divu maču summā, bet finālā tiks aizvadīta viena izšķirošā spēle.

Arī iepriekšējā sezonā IIHF Čempionu līgā no latviešu pārstāvētajām komandām vistālāk tika "Lions", apstājoties ceturtdaļfinālā.

Iepriekšējās sezonas finālā Gēteborgas "Frolunda Indians" pagarinājumā ar 4:3 apspēlēja Čehijas vienību Prāgas "Sparta".

Turnīrā līdz šim nekad nav spēlējušas Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienības.