Pašreizējie Stenlija kausa īpašnieki Pitsburgas "Penguins" ar uzvaru iesākuši Nacionālās Hokeja līgas (NHL) izslēgšanas spēļu otro kārtu, Vašingtonā ar 3:2 (0:0, 2:1, 1:1) pārspējot mājiniekus, "Capitals" vienību.

Šī sērija nozīmīga arī ar divu NHL superzvaigžņu tikšanos - Sidnijs Krosbijs pret Aleksandru Ovečkinu, un pirmajā spēlē izcēlās abi spēlētāji. Krosbijs guva divus, bet Ovečkins vienus vārtus.

Pirmais periods noslēdzās bez vārtu guvuma, un mača rezultātu otrā perioda 13. sekundē atklāja Krosbijs, pārspējot "Capitals" vārtsargu Breideno Holtbiju. Pēc 52 sekundēm "Penguins" līderis guva vēl vienus vārtus, panākot jau 2:0 Pitsburgas komandas labā.

Mājiniekiem "Penguins" vārtsargu Marku-Andrē Flerī izdevās pārspēt otrās trešdaļas beigās, kad rezultātu "Capitals" labā atklāja Ovečkins - 2:1.

Trešā perioda vidū Jevegņijs Kuzņecovs rezultātu izlīdzināja – 2:2, tomēr "Penguins" izdevās uzspiest pretiniekiem savu spēli un septiņas ar pusi minūtes pirms perioda beigām Niks Bonino guva uzvaras vārtus Pitsburgas kluba labā – 3:2.

Otrā Austrumu konferences otrās kārtas atklāšanas spēlē Otavas "Senators" ar 2:1 (0:0, 1:1, 1:0) pārspēja otru Ņujorkas klubu – "Rangers".

Pirmie vadībā izvirzījās "Rangers", kad otrās trešdaļas astotajā minūtē Raiens Makdona realizēja skaitlisko vairākumu, tomēr vēl tā paša perioda beigās "Senators" rezultātu izlīdzināja - Raiens Dzingels panāca 1:1.

Teicami spēlējošu Henriku Lundkvisku četras minūtes pirms pamatlaika beigām izdevās pārspēt Ērikam Karlsonam – 2:1, kas zviedru aizsargam bija pirmie vārti šīs sezonas "play off" turnīrā. Izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā, kurā "Senators" sešās spēlēs pieveica Bostonas "Bruins", Karlsons izcēlās ar sešām rezultatīvām piespēlēm.

Spēles pamatlaika pēdējā minūtē otavieši palika četratā pret sešiem "Rangers" spēlētājiem, kad noraidījumu par pretinieka klupināšanu nopelnīja Tomijs Vingels, taču izturēja pretinieku spiedienu un nosargāja rezultātu.

"Rangers" vārtsargs Henriks Lundkvists šai mačā sasniedza jaunu personisko rekordu izslēgšanas spēlēs, pirmajā trešdaļā atvairot 21 pretinieku metienu. Kopumā šai spēlē viņš atvairīja 41 metienu.