Ar rezultatīvu sniegumu Vācijas augstākās hokeja līgas (DEL) regulārajā čempionātā turpina izcelties pieredzējušais Latvijas spēlētājs Herberts Vasiļjevs, kurš piektdien jau otrajā mačā pēc kārtas izcēlās ar vārtiem un rezultatīvu piespēli, savukārt Ronaldam Ķēniņam rezultativitātes punkts Amerikas Hokeja līgas (AHL) spēlē.

Ar savu rezultatīvo sniegumu Vasiļjevs tādejādi palīdzēja Krēfeldes "Pinguine" vienībai izbraukumā ar 5:4 (0:0, 0:2, 4:2, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pārspēt Minhenes "Red Bull" komandu.

Vasiļjevs šajā duelī guva "Pinguine" komandas otros vārtus, trešās trešdaļas sākumā izlīdzinot rezultātu 2:2. Tiesa, pamatlaika atlikušajā daļā abas vienības pamanījās gūt vēl pa diviem vārtiem, bet Vasiļjevs rezultatīvi piespēlēja 59.minūtē, kad Andreass Drīndls izvirzīja viesus vadībā ar 4:3. Taču nākamajā minūtē "Red Bull" panāca izlīdzinājumu, bet uzvaras "bullīti" pēcāk realizēja Drīndls.

Vasiļjevs šī mača laikā izdarīja trīs metienus pa pretinieku vārtiem, dueli noslēdzot ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Šīs sezonas 16 Vācijas čempionāta spēlēs Vasiļjevs guvis trīs vārtus un veicis deviņas rezultatīvas piespēles.

Tikmēr zaudējumu piedzīvojusi pieredzējušā latviešu aizsarga Arvīda Reķa pārstāvētā Augsburgas "Panther" komanda, kas izbraukumā ar 0:4 (0:0, 0:2, 0:2) kapitulēja Hamburgas "Freezers" priekšā.

Reķis šajā mačā izcēlās ar divām soda minūtēm un negatīvu lietderības koeficientu -1.

Pie panākuma tikusi atviešu izcelsmes uzbrucēja Edija Rinkes-Leitāna pārstāvētā Vācijas čempionvienība Ingolštates ERC, kas savā laukumā ar 5:4 (0:1, 1:2, 4:1) pārspēja Diseldorfas EG (DEG) hokejistus. Rinke-Leitāns šim duelim pieteikts nebija.

Ar rezultatīvu piespēli Amerikas Hokeja līgas (AHL) regulārā čempionāta mačā piektdien izcēlies latvietis Ronalds Ķēniņš. Tiesa, Latvijas uzbrucēja rezultatīvā piespēle nepalīdzēja viņa pārstāvētajai Jūtikas "Comets" tikt pie uzvaras, jo savā laukumā ar 3:4 (0:2, 1:1, 2:0, 0:1) pagarinājumā nācās piekāpties Binhemtonas "Senators" komandai.

Ķēniņš rezultatīvu piespēli veica "Comets" trešajā vārtu guvumā, kas noslēdzošajā trešdaļā ļāva panākt neizšķirtu 3:3 un cīņu turpināt papildlaikā, kurā gan nācās samierināties ar zaudējumu.

Latvietis šo cīņu noslēdza ar vienu metienu pa pretinieku vārtiem un negatīvu lietderības koeficientu -1.

Kopumā Ķēniņš šosezon AHL turnīrā līdz šim aizvadījis septiņas spēles, kurās guvis divus vārtus un veicis vienu rezultatīvu piespēli.

Pie pārliecinošas uzvaras Austrumkrasta hokeja līgas (ECHL) regulārā čempionāta spēlē piektdien izdevies tikt Latvijas uzbrucēja Vitālija Pavlova pārstāvētajai Kolorado "Eagles" komandai, kas izbraukumā ar 6:2 (3:1, 0:0, 3:1) sagrāva Jūtas "Grizzlies" vienību.

Pavlovs šajā cīņā ar rezultativitāti neatzīmējās, taču dueli noslēdza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Maijā par aizliegto vielu lietošanu Pavlovam tika piemērota pusotra gada diskvalifikācija, taču tā nav spēkā Ziemeļamerikā. Šoruden 25 gadus vecais Pavlovs ar "Eagles" parakstīja līgumu uz vienu sezonu, pametot Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Rīgas "Dinamo" rindas.

Savukārt joprojām laukumā vēl neizgāja uzbrucējs Roberts Lipsbergs, kura pārstāvētā Stoktonas "Thunder" vienība ar 4:5 (0:3, 4:1, 0:1) izbraukumā piekāpās Aidaho "Steelheads" hokejistiem.

Tāpat piektdien laukumā nedevās aizsargs Ričards Birziņš, kura pārstāvētā Talsas "Oilers" komanda savā laukumā ar 3:4 (1:1, 1:0, 1:2, 0:1) pagarinājumā piekāpās Misūri "Mavericks" klubam.