Zīmīgi, ka tieši šīs divas valstis kopā pretendēja uz 2017.gada pasaules čempionāta rīkošanu, tomēr piekāpās Vācijas un Francijas apvienotajai kandidatūrai.

Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Kirovs Lipmans jūnijā izteicās, ka, viņaprāt, Latvija iegūs 2018.gada pasaules meistarsacīkšu rīkošanas tiesības.

"Domāju, dabūsim 2018.gada pasaules čempionātu, tajā gadā Latvijai būs 100 gadu neatkarības jubileja, un svētku laikā būtu ļoti labi dabūt pasaules čempionātu šeit. Tas nekas, ka tad norisināsies ziemas olimpiskās spēles Dienvidkorejā - arī 2006.gadā, kad bija Turīnas Olimpiāde, pasaules čempionāts Latvijā norisinājās veiksmīgi," intervijā izdevumam "Sporta Avīze" sacīja LHF prezidents.

Tā kā olimpiskās spēles norisināsies tālajā Āzijā, Lipmans domā, ka uz turieni tāpat nedosies ļoti daudz Eiropas iedzīvotāju. Līdz ar to pasaules čempionātā varot cerēt uz augstu apmeklētību.

Lēmums par 2018.gada pasaules čempionāta rīkotājiem tiks pieņemts nākamā gada maijā Minskā notiekošā pasaules čempionāta laikā.

Latvijā līdz šim noticis viens pasaules čempionāta hokejā, kad spēcīgākās pasaules vienības Rīgā vienkopus pulcējās 2006.gadā.