Latvijas hokeja izlase, turpinot gatavoties Soču olimpiskajām spēlēm, otrdien pārbaudes spēlē pēcspēles metienu sērijā ar 4:3 (2:1, 0:0, 1:2, 0:0, 1:0) izbraukumā pieveica Vācijas valstsvienību.

Vārtus Latvijas izlases labā pamatlaikā guva Armands Bērziņš, Miks Indrašis un Andris Džeriņš, kurš izcēlās pamatlaika pēdējā minūtē.

Spēli Latvijas izlasi sāka pārliecinoši un devītajā minūtē izvirzījās vadībā pēc Bērziņa metiena, kurš realizēja Kaspara Saulieša piespēli.

Savukārt 12.minūtē jau tika panākts 2:0, jo Indrašis mazākumā izskrēja viens pret vienu pretinieku vārtsargu. Tomēr desmit sekundes pirms pirmās trešdaļas beigām vācieši vienus vārtus atguva, kad ripa neveiksmīgi atleca Latvijas izlases vārtu priekšā, situāciju izmantojot Tomasam Openheimeram.

Otrajā trešdaļā Vācijas izlase aktivizējās, bet rezultāts nemainījās, tomēr to pretinieki paveica jau trešās trešdaļas otrajā minūtē - Franks Mauers realizēja skaitlisko vairākumu, panākot 2:2. Savukārt 54.minūtē jau Armīns Vurms vadībā izvirzīja Vāciju.

Pusotru minūti pirms pamatlaika beigām Vācija palika mazākumā un šo iespēju izmantoja Andris Džeriņš, kurš ar vārtu guvumu ievirzīja cīņu pagarinājumā. Tajā rezultāts nemainījās un uzvarētājs tika noteikts pēcspēles metienos, izšķirošos vārtus gūstot Miķelim Rēdliham.

Šajā mačā Latvijas izlases vārtus sargāja Edgars Masaļskis, bet valstsvienībā debiju piedzīvoja uzbrucējs Artūrs Kuzmenkovs un aizsargs Edgars Siksna.

Šis mačs risinājās Hernes pilsētā, bet trešdien abas komandas atkārtoti tiksies Esenē.

Izlase uz Vāciju devusies 24 spēlētāju sastāvā - trīs vārtsargi, astoņi aizsargi un 13 uzbrucēji. No iepriekš nosauktajiem kandidātiem uz Vāciju tomēr nav aizbraucis Krišjānis Rēdlihs, kuram gaidāms ģimenes pieaugums.

Kā zināms, uz izlasi uzaicināti arī jaunie aizsargi Edgars Siksna un Krišs Lipsbergs, kuri pārstāv Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) klubu "Rīga", turklāt Siksna divos mačos devies laukumā arī Kontinentālās hokeja līgas (KHL) čempionātā Rīgas "Dinamo" sastāvā.

Jau vēstīts, ka Latvijas izlase Rīgā neaizvadīja nevienu treniņu un vairāki no spēlētājiem valstsvienībai pievienojās tikai Vācijā.

Šajos mačos ar Latvijas izlasi strādā galvenā trenera Teda Nolana palīgi Toms Kūlens un Kārlis Zirnis. Pats Nolans ir aizņemts savā Nacionālās hokeja līgas (NHL) klubā Bufalo "Sabres".

Pirms tam novembra sākumā Latvijas izlase divās pārbaudes spēlēs savā laukumā tikās ar Krievijas otro izlasi, uzvarot ar 4:1 un zaudējot pēcspēles metienos ar 3:4. Šīs Latvijai bija vienīgās pārbaudes spēles savā laukumā, gatavojoties Soču olimpiskajām spēlēm.

Olimpisko spēļu priekšvakarā Sočos vēl tiks aizvadītas arī pārbaudes spēles ar Krieviju un Austriju.

Latvijas izlases sastāvs pārbaudes spēlēs pret Vāciju:
vārtsargi: Ervīns Muštukovs ("Esbjerg", Dānija), Māris Jučers ("Dinamo Juniors"), Edgars Masaļskis (bez kluba);
aizsargi: Kristaps Sotnieks, Jēkabs Rēdlihs, Mārtiņš Porejs (visi - Rīgas "Dinamo"), Artūrs Kulda (Ufas "Salavat Julajev", KHL), Jānis Andersons (Heilbronnas "Falken", Vācija), Krišs Lipsbergs, Edgars Siksna (abi - "Rīga"), Guntis Galviņš (bez kluba);
uzbrucēji: Miks Indrašis, Andris Džeriņš, Roberts Bukarts, Gunārs Skvorcovs, Māris Bičevskis, Artūrs Kuzmenkovs (Rīgas "Dinamo"), Miķelis Rēdlihs (Jaroslavļas "Lokomotiv", KHL), Kaspars Saulietis, Artūrs Mickevičs (abi - Ņeftekamskas "Toros", VHL), Artūrs Ozoliņš (Penzas "Dizeļ", VHL), Lauris Bajaruns (Kladno "Rytiri", Čehija), Juris Štāls ("Poprad", Slovākija), Armands Bērziņš (Atirau "Beibaris", Kazahstāna).