Latvijas vīriešu hokeja izlase trešdien Slovākijas pilsētā Popradā aizvadīja pirmo pārbaudes spēli pirms 2005.gada pasaules čempionāta, ar rezultātu 2:4 piekāpjoties Slovākijas valstsvienībai.

Foto galerija

Kā ziņo "szlh.sk", pirmos vārtus spēles desmitajā minūtē, asistējot Marianam Gaborikam, guva Slovākijas izlases uzbrucējs Jurajs Štefanka. Pēc nepilnām divām minūtēm - mača 12.minūtē izlīdzinājumu pēc Aleksandra Semjonova piespēles panāca Leonīds Tambijevs.

Otrais periods iesākās neveiksmīgi Latvijas izlasei, jo jau pirmajā otrās trešdaļas minūtē Slovākijas izlases hokejists Zigmunds Palfijs guva otros vārtus mājinieku labā.

Pēdējā trešdaļā vienus vārtus Latvijas valstsvienībai izdevās atgūt - to mača 54.minūtē, asistējot Feldmanim un Tambijevam, paveica Aleksandrs Semjonovs, taču Gaborika vārti 43.minūtē jau demonstrēja jūtamo Slovākijas komandas pārsvaru, ko tikai apstiprināja mājinieku hokejista Štumpela mača pēdējā minūtē gūtie vārti - 4:2, Slovākijas labā.

Latvijas izlases vārtus sargāja Artūrs Irbe.

Ceturtdien Latvijas hokejisti ar slovākiem tiksies atkārtoti.

Vēl Latvijas izlasei 21. un 23.aprīlī arī izbraukumā paredzētas pārbaudes spēles ar Vācijas izlasi, bet 25.aprīlī Latvijas valstsvienība Rīgas Sporta pilī tiksies ar pasaules čempioniem kanādiešiem. Iespējams, ka Latvijas hokeja izlase aizvadīs vēl vienu pārbaudes spēli pirms pasaules čempionāta, 27.aprīlī cīnoties ar Somijas valstsvienību.

Pasaules čempionātā Latvijas izlase ielozēta B apakšgrupā kopā ar Kanādas, ASV un Slovēnijas hokejistiem. 30.aprīlī šīs apakšgrupas pirmajā mačā spēkiem mērosies Latvija un Kanāda, 3.maijā Latvijas izlasei būs jāspēlē ar ASV valststvienību un 5.maijā jātiekas ar slovēņiem. Nākamajā sacensību kārtā iekļūs apakšgrupas trīs labākās komandas.