Latvijas hokeja izlase piektdien otrajā pārbaudes spēlē nespēja nosargāt trīs vārtu pārsvaru un ar 4:7 (1:0, 2:4, 1:3) zaudēja Zviedrijas valstsvienībai.

Latvijas izlases vārtus sargāja Edgars Lūsiņš, kurš atvairīja 37 metienus. Latvijas hokejisti mačā izdarīja 25 metienus.

45 sekundes pirms pirmā perioda beigām Latviju vadībā izvirzīja Roberts Bukarts. Otrā perioda sākumā Kaspars Saulietis guva Latvijai otros vārtus, bet astotajā minūtē Gints Meija panāca jau 3:0. Taču līdz otrā perioda beigām trīs vārtus guva Pontuss Peterstrēms un vienus vēl Davids Petrašeks, izvirzot ar 4:3 vadībā jau Zviedriju.

Pēdējā trešdaļā Martins Tornbergs, Stafans Kronvals un Jakobs Silfverbergs palielināja zviedru pārsvaru līdz 7:3, bet mača izskaņā Latvijai ceturtos vārtus guva Juris Štāls.

Pirmais periods

Notikumos skopā mača pirmajā trešdaļā Latvijas hokejisti vienu reizi neprata izmantot viena vīra pārsvaru, bet trešdaļas 20.minūtē tomēr pamanījās atklāt cīņas rezultātu, kas pēc Andra Džeriņa un Kristapa Sotnieka piespēlēm precīzs raidījums padevās Bukartam. Pirmajā trešdaļā Lūsiņš atsita visus 14 pretinieku metienus, kamēr Latvijas hokejisti pretinieku vārtu vīru Marku Ovuju patraucēja desmit reizes.

Otrais periods

Pārsvaru Latvijas izlase dubultoja otrās trešdaļas pirmajā minūtē, kad Sergeja Pečuras un Štāla piespēles vārtu guvumā pārvērta Saulietis. Perioda astotajā minūtē jau trīs vārtu pārsvaru panāca Meija, kuram vārtu guvumā precīzi asistēja Oskars Cibuļskis un Bukarts, bet jau pēc 28 sekundēm Lūsiņam kapitulēt lika Petrašeks.

Trešdaļas desmitajā minūtē Latvijai radās vēl viena iespēja divas minūtes spēlēt skaitliskajā vairākumā, taču šoreiz pie vārtu guvuma tika zviedri, kad precīzi meta Peteštrēms. Divas minūtes vēlāk mājinieki prata gūt arī trešos vārtus pēc kārtas, panākot izlīdzinājumu. Savus otros vārtus mačā guva Petrašeks. Trešdaļas priekšpēdējā minūtē identisku sasniegumu atkārtoja Peteštrēms, kurš Lūsiņam lika kapitulēt jau ceturto reizi otro 20 minūšu laikā.

Trešais periods

Spēles noslēdzošajā trešdaļā laukuma saimnieki prata savu pārsvaru nostiprināt, kad astotajā minūtē precīzi meta Tērnbergs, 14.minūtē vairākumu izmantoja Kronvāls, bet 17.minūtē pie vārtu guvuma tika Silfverbergs. Pusotru minūti pēc zviedru septītā vārtu guvuma beidzot par sevi atkal runāt lika Latvijas uzbrucēji, kad vienus vārtus atspēlēja Štāls.

Pirms divām dienām abas komandas aizvadīja pirmo pārbaudes spēli, kurā ar 4:1 pārāki bija zviedri.

Pēc šīs spēles Latvijas izlase atgriezīsies Rīgā un uzsāks otro sagatavošanos posmu. Nākamās pārbaudes spēles Latvijas izlase aizvadīs 7. un 8.aprīlī "Arēnā Rīga" pret Somijas valstsvienību.

Latvijas izlases sastāvs:

Vārtsargi: Edgars Masaļskis (Hantimansijska "Jugra"), Edgars Lūsiņš (Rīgas "Dinamo");
Aizsargi: Georgijs Pujacs (Novosibirskas "Sibirj"), Oskars Cibuļskis (Rīgas "Dinamo"), Kristaps Sotnieks (Rīga "Dinamo"), Māris Jass (Nižņekamska "Ņeftehimik"), Jānis Andersons (Rīga "Dinamo"), Alberts Iliško ("Nynäshamns IF', Zviedrija), Mārtiņš Jakovļevs (HK "Rīga"), Mārtiņš Porejs (HK "Rīga");
Uzbrucēji: Andris Džeriņš (Rīga "Dinamo"), Roberts Bukarts (Rīga "Dinamo"), Gints Meija (Rīga "Dinamo"), Mārtiņš Cipulis (Habarovskas "Amur"), Sergejs Pečura ("Kriļja Sovetov"), Roberts Jekimovs ("Jokipojat", Somija), Armands Bērziņš (HPK, Somija), Kaspars Saulietis (HPK, Somija), Juris Štāls (Rīga "Dinamo"), Raimonds Vilkoits (HK "Rīga"), Vitālijs Pavlovs ("Liepājas Metalurgs"), Ronalds Ķēniņš ("GC Küsnacht Lions", Šveice).

Zviedrijas izlases sastāvs:

vārtsargi - Mark Owuya ("Djurgardens IF", Zviedrija), Johan Gustafsson ("VIK Vasteras HC", Zviedrija)
aizsargi - Klas Dahlbeck ("Linkopings HC", Zviedrija), Mattias Ekholm ("Brynas IF", Zviedrija), Daniel Fernholm ("Dynamo Minsk", Baltkrievija), Henrik Tommernes ("Frolunda HC", Zviedrija), Oscar Eklund ("Djurgardens IF", Zviedrija), David Petrasek ("Dynamo Minsk", Baltkrievija), Staffan Kronwall ("Djurgardens IF", Zviedrija)
uzbrucēji - Bjorn Melin ("HC Fribourg-Gotteron", Šveice), Sebastian Karlsson ("Linkopings HC", Zviedrija), Pontus Petterstrom ("Linkopings HC", Zviedrija), Jesper Fasth (HV 71, Zviedrija), Patrik Zackrisson ("Linkopings HC", Zviedrija), Martin Thornberg (HV 71, Zviedrija), Niklas Persson ("Neftekhimik Nizhnekamsk", Krievija), Nicklas Lasu ("Frolunda HC", Zviedrija), Johan Larsson ("Brynas IF", Zviedrija), Jakob Silfverberg ("Brynas IF", Zviedrija), Daniel Brodin ("Djurgardens IF", Zviedrija), Daniel Widing ("Djurgardens IF", Zviedrija), Anton Lander ("Timra IK", Zviedrija).