Latvijas hokeja izlase pirmdien, 25.aprīlī aizvadīja pirmsčempionāta pārbaudes spēli ar Kanādas valstsvienību. Lai arī pēc pirmās trešdaļas Latvija atradās vadībā ar 1:0, tomēr visā spēlē tika piedzīvots zaudējums ar 1:3.

Foto galerija

Pirms spēles

Latvijas izlasei šajā spēlē Leonīds Beresņevs vārtus sargāt uzticēja Edgaram Masaļskim, bet pirmo spēli izlases sastāvā aizvadīja no Amerikas atbraukušais Oskars Bārtulis, kuru treneris salika vienā aizsargu pārī ar Viktoru Ignatjevu. Atpūta tika dota Jurim Ozolam, Aleksandram Ņiživijam, Armandam Bērziņam, Aleksandram Jerofejevam un Rodrigo Laviņam .

Pirmais periods

Spēle iesākās ātrā tempā ar asiem spēka paņēmieniem. Spēli aktīvāk uzsāka Latvijas hokejisti, kuri jau no pirmajām mača sekundēm nekautrējās uzbrukt kanādiešu vārtiem, taču daudzās kļūdas piespēlēs ļāva Kanādas hokejistiem izveidot vairākus bīstamus pretuzbrukumus. Sestajā minūtē pirmo noraidījumu saņēma Latvijas hokejisti (par turēšanu ar rokām uz 2 min. tika noraidīts Igors Bondarevs), taču veiksmīga darbība aizsardzībā neļāva kanādiešiem izveidot kādu reālu vārtu gūšanas momentu. Jāpiezīmē, ka spēles tiesneši nepamanīja, ka visas divas minūtes spēles ritēja, kaut arī bija izgrūsti no vietas Latvijas izlases vārti. Piecpadsmitajā mača minūtē varēja uzgavilēt sporta pils tribīnēs esošie līdzjutēji – Jānis Sprukts, pārtvēris kanādieša piespēli nonāca aci pret aci ar kanādiešu vārtsargu Martinu Brodēru un pārspēja to.

Otrais periods

Jau otrā perioda desmitajā sekundē uz divām minūtēm tika noraidīts Kanādas izlases spēlētājs Kriss Dreipers, taču skaitliskajā vairākumā Latvijas izlases hokejisti darbojās "bezzobaini" un nespēja izdarīt nevienu metienu pa pretinieku vārtiem. Kanādas hokejisti pakāpeniski uzņēma ātrumus, sevišķi tas sāka izpausties, kad perioda ceturtajā minūtē abām komandām laukumā atradās četri spēlētāji (abpusēju sodu saņēma Leonīds Tambijevs un Skots Volkers). Un tas deva viesiem rezultātu – izlīdzinājumu ar precīzu metienu panāca Pats Marlo. Pēc šī vārtu guvuma kanādieši turpināja aktīvi uzbrukt – Rika Neša izgājiens vienatnē pret Edgaru Masaļski nebeidzās ar vārtu guvumu (Latvijas izlases vārtsargs divus Neša metienus) taču pēc pāris sekundēm Saimons Gaņjē saņēmis Džo Torntona piespēli tieši pretīm vārtiem ar spēcīgu raidījumu izvirzīja vadība savu komandu. Otrais periods aizritēja ar Kanādas izlases pārsvaru, kuri pilnībā dominēja laukumā, taču Latvijas izlases hokejisti bija spiesti nepārtraukti aizsargāties un ik pa laikam izveidot kādu daudz maz bīstamu pretuzbrukumu. Kanādas izlases "spiediens" beidzās ar vēl vieniem gūtajiem vārtiem – Denijs Hītlijs nonācis vienatnē pie Latvijas izlases vārtiem "noķēra" Masaļski pretkustībā un raidīja ripu nepiesegtajā vārtu stūrī.

Trešais periods

Trešajā periodā Leonīds Beresņevs Jura Štāla vietā laukumā sūtīja Māri Ziediņu. Trešajā periodā izpaudās Latvijas izlases nespēja, spēlējot skaitliskajā vairākumā, pat spēlējot piecatā pret trijiem pretiniekiem. Perioda vidū "dūres izvicināja" Aleksejs Širokovs un Saimons Gaņjē – tiesa arī šaja epizodē izpaudās kanādiešu pārspēks – arī šajā elementā pārāks izrādījās Kanādas hokejists, "izģērbjot" Latvijas izlases hokejistu, par ko abi kaušļi saņēma 14 soda minūtes, līdz ar to šajā spēlē vairs piedalīties nevarēja. Spēles turpinājumā tā arī nevienai komandai gūt vārtus vairs neizdevās (Brodēra sargātajos vārtos gan vienu reizi ripa vēl pabija, taču jau pēc svilpes) un kanādieši savā pēdējā pārbaudes spēlē svinēja uzvaru ar 3:1.

Statistika

2005.gada 25.aprīlis.

Rīgas sporta pils. 5000 skatītāji

• Latvija - Kanāda 1:3 (1:0, 0:3, 0:0)
  • Latvija: Masaļskis; Skrastiņš – Saviels, Panteļejevs – Cipruss – Vasiļjevs; Tribuncovs – Bondarevs, Tambijevs – Semjonovs – Macijevskis; Ignatjevs – Bārtulis, Ankipāns – Sprukts – Cipulis; Sorokins – Galviņš, Štāls – Širokovs – Rēdlihs; Ziediņš, Feldmanis.

Kanāda: Brodērs; Regērs – Džovanovskis, Haltans – Dreipers – Doans; Hannans – Hovards, Gaņjē – Torntons – Nešs; Sorejs – Boils, Smits – Morisons – Hītlijs; Filips – Volkers, Morovs – Marlo - Fišers.

Vārtus guva: 14:43 Sprukts 1:0, 25:28 Marlo (Henans) 1:1, 28:22 Ganjē (Torntons, Nešs) 1:2, 37:15 Hītlijs (Morisons) 1:3

Metieni: 20:24 (6:10, 4:9, 10:5)

Soda minūtes: 26:38 (4:4, 6:10, 16:24)

Tiesneši: Unda, Eglītis, Bērziņš.

Labākie spēlētāji: Sprukts - Brodērs

Atgādinām, ka Pasaules čempionātā Latvijas izlase spēlēs B apakšgrupā kopā ar Kanādas, ASV un Slovēnijas hokejistiem.